Olej łopianowy – poznaj jego wyjątkowe właściwości!

Olej pozyskiwany z łopianu posiada bardzo dużo wartościowych witamin oraz minerałów, a także bogactwo innych ważnych substancji. Warto mieć go w swoim domu!

Do produkcji oleju łopianowego wykorzystuje się korzeń rośliny łopianu większego. Pozyskany z niego ekstrakt jest następnie mieszany z olejem roślinnym, na przykład słonecznikowym. Taki czysty olej łopianowy może być również wzbogacony o dodatkowe substancje, na przykład inne oleje oraz ekstrakty roślinne.

Olej łopianowy – właściwości

Korzeń łopianu znany jest ze swoich właściwości oczyszczających. Za jego pomocą można pozbyć się z organizmu toksyn, które są zbędnym produktem przemiany materii. Zatem olej łopianowy często stosowany jest w różnych kuracjach detoksykujących, które mają na celu oczyszczenie organizmu. Również olejek ten zawiera substancje o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym oraz przeciwzapalnym, dlatego może dobrze radzić sobie z infekcjami pochodzenia bakteryjnego oraz grzybiczego. Kolejnym atutem, jak posiada olej łopianowy, jest zawartość inuliny, która jest naturalnym probiotykiem. Wspomaga on rozwój dobroczynnej flory bakteryjnej w organizmie człowieka. Dodatkowo, olej łopianowy na pewno docenią kobiety, które chcą zadbać o swoje włosy. Ze względu na swoje właściwości olejek ten aktywuje mieszki włosowe do szybszego wzrostu włosów, hamuje ich wypadanie, zmniejsza łupież, łojotok, a także nadaje włosom puszystość i blask. Olej można nakładać na włosy oraz na skórę głowy jako maska na kilka godzin lub na całą noc. Systematyczne stosowanie pozwala na poprawę wyglądu włosów.

Olej łopianowy – zastosowanie

W jaki sposób należy stosować olej łopianowy? To bardzo proste. Aktualnie w sprzedaży można znaleźć gotowy olejek łopianowy, który może być także uzupełniony o inne środki, na przykład o ekstrakt ze skrzypu polnego, papryki. Stosujemy go zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Warto pamiętać o tym, że wtedy, gdy chcemy używać go jako naturalny kosmetyk do włosów, możemy zdecydować się na olej łopianowy kosmetyczny. W sprzedaży dostępne są także suplementy diety bazujące na ekstrakcie z łopianu.