Jak wyglądają wkładki urologiczne dla mężczyzn?
Problem z nietrzymaniem moczu jest obecnie jedną z coraz powszechniejszych dolegliwości. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. W przypadku pań rozwiązaniem jest zazwyczaj stosowanie wyrobów chłonnych. Okazuje się, że mogą skorzystać z nich także panowie, by choć na chwilę zapomnieć o drażniącym problemie. Jednak jak wyglądają wkładki urologiczne dla mężczyzn i co należy o nich wiedzieć?
Problem nietrzymania moczu u mężczyzn – na czym on polega?
Nietrzymaniem moczu określa się problem z niekontrolowanymi wyciekami uryny, które mogą pojawić się podczas nadmiernego wysiłku lub nawet podczas wykonywania normalnych, codziennych czynności. Zwykle problem ten wynika ze zwiotczenia mięśni dna miednicy, a także z wielu innych przyczyn, do których można zaliczyć np.:
- nieprawidłowości w anatomicznej budowie układu moczowego;
- zaburzenia związane z układem nerwowym oddziałujące na poprawne funkcjonowanie pęcherza moczowego;
- infekcje dróg moczowych i stany zapalne pęcherza.
W zależności od stopnia zaawansowania, zaleca się zmniejszenie podaży płynów, a także stosowania odpowiednio dobranych wyrobów chłonnych. Należy jednak podkreślić, że wkładki urologiczne dla mężczyzn są rozwiązaniem doraźnym. Ne wyleczą one problemu, aczkolwiek skutecznie zminimalizują przykre dolegliwości jak np. uczucie wilgoci czy nieprzyjemny zapach.
Jak wyglądają wkładki urologiczne dla mężczyzn?
Wkładki urologiczne męskie to wyrób chłonny podobny do tego, który przeznaczony jest dla kobiet. Teoretycznie mają one spełniać taką samą rolę, czyli:
- powinny niwelować przeciekanie moczu na bieliznę;
- powinny zagwarantować uczucie suchości;
- w miarę możliwości powinny też niwelować przykry zapach uryny.
Jednocześnie z uwagi na budowę anatomiczną, wkładki urologiczne męskie różnią się nieco swoim wyglądem. W zasadzie można rozróżnić dwa rodzaje kształtów, jaki mogą mieć wkładki męskie urologiczne. Pierwszy model przeznaczony jest dla panów z lekką inkontynencją. Te wkładki są ukształtowane podobnie do ochraniacza bokserskiego na narządy płciowe. Są one szerokie w okolicy pośladków i skrupulatnie zwężają się aż do podstawy penisa. Drugi rodzaj to męskie wkładki na nietrzymanie moczu dla panów, których problem znacznie przybrał na sile. Ten rodzaj wkładek różni się tym, że jest mocno zawinięty przy bocznych krawędziach, by maksymalnie zminimalizować ryzyko wycieku. Zazwyczaj takie męskie wkładki posiadają dodatkowe osłonki po to, by jeszcze skuteczniej chronić przed wilgocią. Zakłada się je dosłownie w taki sam sposób, co podpaski dla kobiet. Można je znaleźć w wielu sklepach z wyrobami chłonnymi jak np.: chłonne24.pl.
Jak często wymieniać wkładki urologiczne męskie?
Wkładki męskie urologiczne powinny być wymieniane w zależności od stopnia zaawansowania dolegliwości. Panowie, którzy borykają się z silną inkontynencją powinni zmieniać wyroby chłonne nawet co 3 godziny. W przypadku lekkiego nietrzymania moczu, czas ten może wydłużyć się do około 4-5 godzin – w zalezności od grubości wkładki. Warto jednak pamiętać, że męskie wkładki na nietrzymanie moczu zaleca się wymieniać systematycznie, dla zachowania właściwej higieny, a także dla ochrony skóry narządów płciowych przed podrażnieniami. Ponownie jednak podkreślenia wymaga fakt, że wkładki urologiczne dla mężczyzn to doraźna pomoc w problemie inkonytencji. Nie warto bagatelizować przypadłości i warto udać się do lekarza. Umożliwi to nie tylko postawienie diagnozy, ale także rozpoczęcie terapii celem zminimalizowania przykrej dolegliwości.