Jak wybrać szkła do okularów i z czego wynika ich zróżnicowanie?

Optometryści i optycy coraz więcej uwagi przykładają nie tyle do parametrów samej korekcji wzroku, co starają się dostosować okulary do zindywidualizowanych potrzeb użytkowników. W związku z tym rodzajów szkieł okularowych jest coraz więcej, a szkła szkłom nierówne. Współcześnie dobór okularów nie oznacza kompromisu pomiędzy jakością, komfortem, a ostrym widzeniem – okulary stają się najlepszymi przyjaciółmi ich użytkowników. Warto przyjrzeć się różnicom pomiędzy poszczególnym typom szkieł korekcyjnych, szczególnie że wady refrakcji nie są homogenną grupą zaburzeń widzenia. U osób młodszych częściej spotkać można astygmatyzm, z kolei starczowzroczność implikuje konieczność korzystania z soczewek dwuogniskowych. Widząc na ulicy osobę w okularach można nie zdawać sobie sprawy z tego, jak skomplikowany i zaawansowany technologicznie jest produkt przez nią użytkowany.

Czym różnią się poszczególne szkła do okularów?

Soczewki okularowe podzielić można najprościej pod względem:

  • mocy ogniskowych,
  • krzywizny i kształtu soczewki,
  • liczby ognisk,
  • zastosowanych powłok – w tym filtrów,
  • rodzaju materiału,

Jednym z liderów europejskiej optyki jest firma Hoya, która oferuje ogromny wybór szkieł dostosowanych do potrzeb każdego, stale się rozwijając. Wykorzystywane od wielu lat technologie nieustannie doskonalone są pod nadzorem największych specjalistów z dziedziny optyki oraz najwybitniejszych optometrystów i okulistów. Hoya rozumie potrzeby użytkowników okularów w dynamicznym i coraz bardziej cyfrowym świecie.

W ofercie producenta szkieł Hoya odnaleźć można:

  • szkła jednoogniskowe,
  • szkła progresywne,
  • szkła fotochromatyczne,
  • szkła specjalistyczne: np. sportowe, szkła antyrefleksyjne, szkła przeciwsłoneczne, polaryzacyjne i lustrzane.

Hoya wyróżnia się spośród innych producentów szkieł wysoką jakością i innowacją w zakresie tworzonych przez siebie produktów. Zaimplementowanie autorskich technologii pozwala ograniczać grubość jaką charakteryzują się szkła do okularów, ułatwiać dobór opraw i istotnie poprawia komfort pracy w okularach.

Jak skorzystać z produktów Hoya i gdzie znaleźć więcej informacji na temat produktów tej marki?

Wystarczy zapytać swojego optyka o katalog i informacje na temat produktów Hoya. Przystępną formą zapoznania się z ofertą producenta jest odwiedzenie strony internetowej https://www.hoyavision.com/pl/. Witryna producenta dokładnie prezentuje wszystkie szkła do okularów dostępne w ofercie. Hoya to wysoka jakość i nowoczesne technologie jak najbliżej potrzeb swoich klientów. Dzięki autorskim rozwiązaniom możliwe jest uzyskiwanie istotnych różnic w komforcie i jakości widzenia każdego dnia. Stawiając na szkła od Hoya można mieć pewność, że żaden z istotnych momentów w życiu nie zostanie przegapiony.