W jakich sytuacjach sprawdzą się soczewki fotochromowe?

Światłoczułe soczewki do okularów, czyli szkła fotochromowe robią furorę w salonach optycznych. O fotochromach mówi się nawet, że to inteligentne soczewki okularowe, które pozwalają na komfortowe widzenie w każdych warunkach. Co takiego spektakularnego potrafią fotochromowe soczewki do okularów i dla kogo okulary fotochromowe okażą się strzałem w dziesiątkę?

Jak działają okularowe soczewki fotochromowe?

Fotochromowe soczewki okularowe to nowinka w świecie optycznym, która idealnie odpowiada wymogom współczesnego trybu życia. XXI wiek to świat wymagający od nas intensywnej aktywności, szybkiego i skutecznego reagowania, doskonałej orientacji w zmieniającym się otoczeniu. Wybiegamy z pracy w pośpiechu, pędząc po sprawunki, wskakujemy za kierownicę odebrać dzieci do szkoły, gnamy na zajęcia jogi do parku lub dosiadamy roweru, by zapewnić sobie optymalną kondycję fizyczną i lepsze samopoczucie. W każdej z tych sytuacji dobre widzenie jest nieodzowne, ale jak w tym pośpiechu stale zmieniać okulary korekcyjne na przeciwsłoneczne? Jak wiele razy zdarzyło Ci się w ogóle zapomnieć o ich zabraniu? Wybawieniem od takich bolączek są właśnie fotochromowe soczewki do okularów, które pokryte światłoczułymi cząsteczkami, zmieniają swoje zabarwienie wraz ze zmianą natężenia światła. Okulary korekcyjne wyposażone w szkła fotochromowe w słońcu samoczynnie przyciemniają się i zachowują  niczym okulary przeciwsłoneczne, a po powrocie do pomieszczenia ponownie odzyskują swoją przejrzystość. Genialne, prawda? Nie musisz więcej martwić się, że wraz ze zmianą okularów na przeciwsłoneczne będziesz widzieć gorzej i niewyraźnie, ani tym, że Twoje dotychczasowe okulary nie chronią Cię przed słońcem. Okulary fotochromowe zawsze za Tobą nadążą i pozwolą Ci widzieć perfekcyjnie w każdych warunkach oświetlenia, również w pełnym słońcu.

Kiedy i komu przydadzą się okulary fotochromowe?

Fotochromy doskonale sprawdzą się, jeśli często zmieniasz środowisko pracy i zdarza Ci się wykonywać zadania służbowe w plenerze, prowadzisz samochód czy uprawiasz jakiekolwiek hobby na łonie natury. Soczewki fotochromowe do okularów to też idealne rozwiązanie, gdy masz wrażliwe na światło oczy albo zależy Ci na pełnej i skutecznej ochronie oczu przed słońcem. Oczywiście, nie każde szkła fotochromowe są równie funkcjonalne, niezawodne i dostatecznie szybko i wystarczająco mocno potrafią się przyciemnić, dlatego warto zdecydować się na rozwiązania sprawdzone. Takim produktem są soczewki fotochromowe do okularów oferowane przez HOYA, lidera zaawansowanych technologii optycznych. Soczewki fotochromowe Hoya Sensity 2 rozjaśniają się niemal dwa razy szybciej niż soczewki poprzedniej generacji i osiągają na zewnątrz stopień zabarwienia typowy dla okularów przeciwsłonecznych kategorii 3. Światłoczułe szkła Hoya Sensity redukują też efekt olśnienia i zapewniają 100% ochronę przed światłem UV. Kierowcy zaś powinni szczególną uwagę zwrócić na fotochromowe soczewki Hoya Sensity Dark, które ciemnieją nawet za szybą samochodu i gwarantują doskonałe widzenie w każdej sytuacji na drodze. Z kolei szkła fotochromowe Hoya Sensity Shine dodatkowo pokryte są subtelną powłoką lustrzaną, dzięki czemu nadają okularom stylowy i wyjątkowo modny wygląd.