Okulary szwedki – częsty wybór profesjonalistów

Szukasz profesjonalnych okularów pływackich, które zapewniają maksymalną widoczność oraz wygodę użytku? Zapoznaj się koniecznie z tzw. szwedkami, czyli okularami, które chętnie wybierane są przez zawodowych pływaków. Sprawdź, czym charakteryzuje się ten model i co wpływa na jego popularność.

Okularki szwedki – czym są?

Szwedki są charakterystycznym typem okularków pływackich, które wyróżniają się przede wszystkim dużą sztywnością, przez co zaliczane są do modeli twardych. W odróżnieniu od okularów miękkich i półtwardych nie posiadają one specjalnych uszczelek zmiękczających. Kolejnym aspektem wyróżniającym szwedki jest fakt, że wymagają one samodzielnego montażu, a poszczególne elementy modelu takie jak np. paski, szkła i gumki są dobierane osobno. Rozwiązanie to umożliwia idealne dobranie okularów pływackich do typu twarzy, co gwarantuje z kolei maksymalną opływowość oraz maksymalny komfort użytku.

Okulary szwedki – dlaczego tak chętnie wybierane są przez profesjonalistów?

Okulary szwedki od wielu lat cieszą się popularnością szczególnie wśród zawodowych pływaków. Dzieje się to za sprawą kilku czynników takich jak m.in. możliwość pełnej regulacji pozycji szkieł, noska oraz gumy. Kolejnym aspektem, który stawia okulary szwedki przed innymi modelami, jest to, że zapewniają one bardzo szeroki kąt widzenia. Ma to szczególne znaczenie na zawodach pływackich, w których zawodnik musi mieć zapewnioną maksymalną widoczność, do tego, stale kontrolować pozycje swoich rywali oraz dostrzegać najmniejsze szczegóły, które decydują o zwycięstwie.

Na to zwróć uwagę, czyli jak dobrać idealny model szwedek

Myśląc o kupnie okularów szwedek, musisz pamiętać o tym, że niewłaściwy dobór sprzętu wpłynie negatywnie na komfort noszenia. Aby okularki w pełni spełniały swoje zadanie i zapewniały najwyższy komfort, przed zakupem zwróć uwagę na parę istotnych parametrów, które zostały opisane niżej.

  • Materiał wykonania – okulary powinny być zarówno lekkie, jak i trwałe. Wybierając szkła, warto postawić na poliwęglan, który jest odporny na zarysowania, dzięki temu możliwe jest zachowanie pełnej widoczność na torze. W przypadku pasków wybierz winyl lub silikon, który gwarantuje świetną przyczepność do ciała oraz odpowiednią elastyczność.
  • Kolor szkiełek – na rynku dostępnych jest kilka wariantów kolorystycznych, wśród których najpopularniejszym modelem szwedek są okulary ze szkiełkami bezbarwnymi zapewniającymi najlepszą widoczność. Jeżeli chcesz ochronić oczy przed odbiciami i refleksami, postaw na szkła lustrzane lub przyciemniane. Szkła kolorowe z kolei wybierane są najczęściej ze względów estetycznych.
  • Filtry – niektóre modele szwedek posiadają specjalne powłoki z filtrami np. UV, które chronią oczy przed promieniami słonecznymi; taki typ okularów świetnie sprawdzi się m.in. podczas pływania w otwartych zbiornikach wodnych.
  • Producent – chcąc uzyskać maksymalny komfort na zawodach, warto stawiać na sprzęt pochodzący od renomowanych producentów akcesoriów pływackich. Szukając okularów szwedek o wysokiej jakości, zapewniających najlepszą widoczność oraz wygodę, postaw na produkty takich firm jak m.in. Arena, Aquaspeed, Malmsten czy Speedo.

Jeżeli rozglądasz się za profesjonalnym sprzętem, który spełni wymagania każdego pływaka, odwiedź stronę https://sunbarrel.pl/pl/, na której znajdziesz wygodne i trwałe okulary szwedki oraz inne akcesoria pływackie.