Czym jest catering dietetyczny?

Pragniesz się zdrowo odżywiać, ale brakuje Ci czasu na przygotowywanie posiłków? Chciałbyś urozmaicić swoją dietę? A może pragniesz zrzucić zbędne kilogramy? W każdej z tych sytuacji sprawdzi się catering dietetyczny, nazywany też dietą pudełkową.

Na czym polega catering dietetyczny i czy jest to dobre rozwiązanie?

Czym jest catering dietetyczny? Catering dietetyczny to posiłki zapakowane w pudełka dostarczane pod drzwi klientów. Nie są to dania typu fast food, ale zdrowe i dobrze zbilansowane posiłki domowe. Są one wręczane każdego dnia – do biura, domu albo w inne dogodne miejsce. Jest to także dieta domowa dopasowana do indywidualnych potrzeb – można wybrać odpowiednią kaloryczność posiłków, ulubione składniki i przyprawy oraz godziny i dni dostarczanych posiłków.

Czy warto zdecydować się na catering dietetyczny?

Catering dietetyczny robi się coraz popularniejszy. To wyjątkowo wygodna opcja dla osób zabieganych. Osoby korzystające z tego typu rozwiązań nie muszą spędzać dużo czasu w kuchni ani na zakupach, a mogą cieszyć się dobrze zbilansowanymi posiłkami. Dieta pudełkowa przygotowywana jest we współpracy z dietetykami. Dzięki temu menu jest smaczne i zdrowe. Eksperci używają swojego doświadczenia i wiedzy, dbając o wysoką jakość posiłków. To także doskonała propozycja dla osób, które pragną zgubić zbędne kilogramy. Dzięki starannie przygotowanej diecie nie muszą samodzielnie obliczać kaloryczności swoich posiłków. Odchudzanie staje się dużo łatwiejsze.

Dieta skrojona na miarę potrzeb

A co z osobami, które nie mogą jeść danych składników – na przykład glutenu lub nabiału? Większość firm oferujących catering dietetyczny umożliwia wybranie menu skrojonego na miarę potrzeb zainteresowanego. Mogą to być posiłki bezmięsne, bez glutenu lub laktozy. Klienci mogą też wybrać ilość zamawianych w ciągu dnia posiłków – może być ich tylko 2, 3, a nawet 5. Niektórzy zwracają uwagę na wysokie koszty diety pudełkowej. Warto jednak pamiętać, że jeżeli zabiegana osoba często jada na mieście, ponieważ nie ma czasu albo sił na przygotowywanie posiłków – to catering dietetyczny może okazać się nawet bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.