Catering w szkole – tak czy nie?

Wielu rodzicom catering w szkole nie kojarzy się zbyt dobrze – zwykle pojawia się wtedy temat niezdrowego dla dzieci jedzenia, które dodatkowo jest chłodne i mało smaczne. Jednak tak naprawdę firmy cateringowe są obecnie coraz częściej wybierane do obsługi placówek szkolnych – czy to dobry trend?

Dawniej w szkołach można było korzystać ze stołówek – miała je większość placówek szkolnych. Dzieci mogły wtedy wykupić posiłki, które były przygotowywane na miejscu. Dla wielu rodziców to najlepszy wybór, ponieważ oznacza pewność, że dania są świeże. Czy jednak zawsze były smaczne i pełnowartościowe? To już nie jest takie pewne, ponieważ o tęsknocie do jedzenia z stołówki może decydować głównie sentyment.

Aktualnie stołówki w szkołach są zamykane – tylko większe placówki oraz zespoły szkół mogą nadal pozwolić sobie na ich utrzymanie. Wynika to przede wszystkim z rosnących kosztów oraz z konieczności dopasowania starych już stołówek do nowych wymogów sanitarnych. Dla szkół prowadzenie stołówek staje się w związku z tym nieopłacalne – aby je utrzymać, musiałyby znacznie podwyższyć ceny, co na pewno nie spotkałoby się z aprobatą ze strony rodziców.

W związku z tym coraz częściej obiady dla szkół w Warszawie oraz w innych krajach są dostarczane przez firmy cateringowe. Warto jednak wskazać, że catering dla placówek szkolnych znacznie różni się od cateringu zamawianego na różnego rodzaju imprezy, na przykład bankiety, wesela czy konferencje.

Catering szkolny to przede wszystkim potrawy tworzone z myślą o najmłodszych – o ich potrzebach żywieniowych oraz smakowych, dlatego w menu można znaleźć pełną gamę zdrowych i smacznych produktów. W firmach cateringowych obsługujących szkoły pracują dietetycy, którzy znają się na komponowaniu diet z myślą o dzieciach i młodzieży. Więcej na eduservice.pl.

Do szkół potrawy są najczęściej dostarczane w specjalnych, podgrzewanych pojemnikach, dlatego są serwowane jako ciepłe i świeże.Wobec tego catering w szkole również może być bardzo dobrym wyborem – to szansa na zdrowe, pełnowartościowe oraz smaczne posiłki w przystępnej cenie