Przykurcz rozcięgna dłoniowego

Choroby, podstępne choroby, potrafią odebrać nam całą radość życiową… Szczególnie takie, które krok po kroku zaczynają zabierać nam całkowitą sprawność i zdolność do robienia nawet najprostszych rzeczy…

 Kiedy dłonie odmawiają posłuszeństwa

Czy słyszeliście o takiej chorobie, jak przykurcz rozcięgna dłoniowego lub też przykurcz Dupuytrena. Trzeba przyznać, że jest to bardzo podstępna choroba, która w przeważającej większości atakuje mężczyzn po czterdziestym roku życia. Aczkolwiek chodzą po tym świecie osoby, które mają mniej lat i również je atakuje choroba. Można również wymienić różne fazy tej choroby. Od bardzo łagodnej, po fazę ciężką, gdzie wykonywanie najprostszych ruchów rękoma jest naprawdę bardzo utrudnione. Czy wiecie, że możecie mieć problem z chwyceniem łyżki w dłoń? Albo trudność może Wam sprawiać chociażby przesuwanie myszki przy komputerze lub laptopie? Zanim jednak dojdziemy do leczenia, to warto sobie uświadomić, czym ujawnia się ta choroba. Nadmierne grubienie tkanki skórnej na dłoniach, guzki, zgrubienia, które rozciągają się na palce. Najczęściej zaczyna się od małego palca i idzie dalej. Im większy postęp choroby, tym większe przykurcze w Waszych dłoniach. Co jednak warto dodać to fakt, że choroba ta nie atakuje ścięgien oraz nerwów w dłoniach.

Trudne leczenie przykurczu Dupuytrena

Leczenie przykurczu Dupuytrena nie jest łatwe. Zanim się rozpocznie, to musicie trafić do chirurga ręki, który dokładnie zbada Wasze ręce oraz sprawdzi, na jakim etapie choroby jesteście. Wtedy dopiero zostanie podjęta decyzja o leczeniu tej choroby. Gdzie najlepiej udać się po pomoc? Istnieje kilka lub kilkanaście takich miejsc, gdzie zawsze uzyskacie pomoc, jak chociażby to – http://www.handproject.pl/pl/leczenie-przykurczu-dupuytrena-bez-operacji. Zawsze jednak możecie poszukać kliniki bliżej swojego miejsca zamieszkania, gdzie zaproponują Wam leczenie operacyjne lub też bezoperacyjne. Bezoperacyjne zabiegi z użyciem enzymatycznej fasciectomii XIAPEX, polega na wstrzyknięciu do chorej tkanki wspomnianego enzymu. Po 24h od zabiegu można spróbować wyprostować palce. Im choroba jest bardziej zaawansowana (co można stwierdzić po tym, że organy rozrodcze mężczyzn również zostały zaatakowane), tym takie leczenie może nie przynosić skutków i będzie konieczna operacja. Dlatego, jeżeli zauważycie u siebie na ręce takie zgrubienia, to jak najszybciej musicie udać się do specjalisty, aby móc jak najszybciej poddać się leczeniu.