Przełom w leczeniu kanałowym

Okazuje się, że leczenie kanałowe zębów może być łatwiejsze, szybsze i mniej bolesne. Dodatkowo możliwe jest uniknięcie ekstrakcji zęba w wielu przypadkach. Takie możliwości oferuje leczenie kanałowe pod mikroskopem. Pomimo tego, że zabieg ten jest droższy od tego tradycyjnego, wiąże się z wieloma korzyściami i warto się nim zainteresować. Jest to obecnie najbardziej precyzyjna i najmniej inwazyjna metoda, jeśli chodzi o leczenie kanałowe. Wysoka skuteczność mikroskopowego leczenia kanałowego sprawia, że na rozwiązanie to decyduje się coraz więcej pacjentów.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków – dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?


Zastosowanie mikroskopu podczas leczenia kanałowego pozwala na dużo dokładniejsze opracowanie zmienionego chorobowo obszaru. Mikroskop służy wielokrotnemu powiększeniu obrazu i jednocześnie doświetla pole zabiegowe. Stomatolog ma szansę na dokładne ocenienie kształtu i przebiegu korzeni, łącznie z ich zawężeniami i perforacjami. Ta innowacyjna metoda pozwala na skuteczne leczenie nawet najtrudniejszych przypadków, przy zachowaniu wysokiej skuteczności. Zabieg sam w sobie nie różni się zbyt wiele od tradycyjnego leczenia kanałowego, ale dzięki sięgnięciu po narzędzie wyposażone w zaawansowaną optykę, możliwe staje się uzyskanie dużo większej precyzji. Przy kanałach zębowych bardzo wąskich, krętych czy o nietypowej anatomii nieocenione okazuje się być leczenie kanałowe pod mikroskopem w Krakowie. Podobnie jest w przypadku niemożliwości zlokalizowania kanałów czy ich odgałęzień wyłącznie przy pomocy samego narządu wzroku.

Oszczędzaj czas i pieniądze

Leczenie kanałowe z wykorzystaniem mikroskopu sprzyja zaoszczędzeniu pacjentowi bólu, czasu i pieniędzy. Można uniknąć nie tylko długotrwałego leczenia, licznych wizyt w gabinecie i ryzyka wystąpienia zakażenia, ale też ekstrakcji zęba. Precyzyjny podgląd, jaki daje wielokrotne powiększenie mikroskopem, umożliwia dokładne oczyszczenie i wypełnienie. Wszelkie nieprawidłowości w jamie ustnej można wykryć już we wczesnym ich stadium rozwoju. Leczenie staje się wówczas dużo łatwiejsze, szybsze, mniej bolesne i tańsze. Jeśli komuś zależy na zachowaniu zdrowego i pięknego uśmiechu, warto postawić na sprawdzone rozwiązania, o potwierdzonej skuteczności.