Pierwszy raz z cateringiem dietetycznym? Zobacz co musisz wiedzieć

Kupowanie diety pudełkowej z dowozem opłaca się, ale w dłuższej perspektywie czasu. Jeżeli nie mamy czasu na przyrządzanie swoich posiłków to lepiej jest zamówić dietę na cały miesiąc dzięki czemu będziemy mogli zaoszczędzić czas. Zakup diety pudełkowej na kilka dni w miesiącu często jest nie opłacalny.

Jakie cechy powinien zawierać catering dietetyczny? 

Do najważniejszych cech cateringu zaliczyć możemy: 

  • Kaloryczność
  • Pełnowartościowość
  • Dopasowanie do preferencji
  • Dopasowanie do trybu życia 

Omówmy sobie w takim razie kolejno powyższe wypunktowania. Kaloryczność powinna być odpowiednia dla naszej płci, wieku, oraz trybu pracy. Większość osób pracujących na etacie potrzebuje między 2500 a 3500 kcal w ciągu doby. Dieta pudełkowa powinna w sobie zawierać całość dziennego zapotrzebowania na kalorie dla nas. Jeżeli wybraliśmy tą dietę ze względu na problemy z nadwagą powinniśmy wybrać opcję o kilkaset kalorii mniejsza niż średnie zapotrzebowanie dla naszej płci i wieku. 

Posiłek powinien zawierać szereg witamin, mikro i makro elementów, oraz odpowiednią ilość białek i tłuszczy. Pełnowartościowość wyróżnia diety pudełkowe na tle innego typu jedzenia, które powszechnie dostępne jest w restauracjach szybkiej obsługi. 

Dopasowanie do preferencji można traktować jako nasze osobiste doświadczenia z pewnymi smakami i potrawami. Dla sportowców zaleca się dietę pudełkową bogatą w białko, natomiast istnieje również wiele Wegetariańskich jak i Wegańskich opcji. Różne potrawy zawierają różnego typu alergeny dlatego też warto jest zaznaczyć to przed złożeniem zamówienia na co jesteśmy uczuleni.

Dieta ta pudełkowa w stolicy 

Dieta pudełkowa z dowozem w Warszawie to idealna opcja dla osób zapracowanych, nie mających czasu na samodzielne przyrządzanie posiłków. Ilość restauracji przygotowujących diety pudełkowe w stolicy jest bardzo duża dlatego tez oferta cenowa jak i różnorodność dań jest wielka. Ceny w stolicy biorąc pod uwagę resztę kraju są nieznacznie wyższe. Biorąc przykładową dietę pudełkową w stolicy zawierającą 2500 kcal możemy liczyć się z kosztem około 66 zł. Naturalnie ceny te nie są ostateczne i zależą od wielu czynników takich jak długość dojazdu do klienta, zawartość diety i jej kaloryczność.