Apteki internetowe – czy warto w nich kupować?

Apteki internetowe cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów. Systematycznie powiększa się też grono osób, które decydują się na zakupy w aptece sieciowej. Czy rzeczywiście warto korzystać z e-aptek? Sprawdź.

Co oferuje apteka internetowa?

Co można zakupić w e-aptece? Profesjonalna, dobrze zaopatrzona apteka internetowa, taka jak https://www.wapteka.pl/, oferuje do sprzedaży wszystko to, co można znaleźć w placówce stacjonarnej. Do nabycia są więc leki bez recepty, suplementy diety, dermokosmetyki, preparaty dla niemowląt oraz akcesoria. Można zakupić też wyroby medyczne, które nie podlegają refundacji, jak również leki na receptę. W tym przypadku sprawa nie jest jednak tak prosta jak przy zakupie dowolnych innych produktów. Co do zasady bowiem, zabroniona jest sprzedaż wysyłkowa leków na receptę. Można je jednak zamówić w aptece internetowej, ale tylko wówczas, kiedy e-biznes jest rozszerzeniem działalności placówki stacjonarnej. Dany lek można zamówić w sieci, jednakże nie ma możliwości jego wysyłki pocztą, kurierem czy też dowolną inną metodą transportową. Możliwy jest wyłącznie odbiór osobisty z równoczesnym przedstawieniem aktualnej recepty wypisanej przez lekarza.

Dlaczego warto kupować w aptece internetowej?

Pomimo tej drobnej niedogodności związanej z koniecznością osobistego odbioru leków na receptę, jak najbardziej warto korzystać z zakupów w aptekach internetowych. Przede wszystkim oferują one szeroki asortyment, często przewyższający ofertę znajdującą się w placówkach stacjonarnych. Ponadto zakupy w sieci są bardzo wygodne – można je wykonać dosłownie o każdej porze dnia i nocy, w dowolny dzień. Możliwe jest komfortowe, spokojne przejrzenie interesującego nas asortymentu, porównanie cen, składów i właściwości. To polecane rozwiązanie również dla osób, które z różnych przyczyn wolą uniknąć rozmowy z farmaceutą i pozostać anonimowe.

Robienie zakupów w sieci jest też szybkie i proste, a cały proces wskazywania adresu do wysyłki czy realizacji płatności jest bardzo łatwy. Sama realizacja zamówienia trwa zazwyczaj maksymalnie 3-4 dni (wliczając już w to czas dostawy paczki). Należy przy tym wiedzieć, że kupując dowolne produkty w aptece sieciowej, cechują się one tak samo wysoką jakością, jak te kupowane bezpośrednio w punkcie aptecznym. Są świeże, prawidłowo przechowywane, z długą datą ważności. Co istotne, są też zazwyczaj tańsze niż tożsame wyroby kupowane w placówkach stacjonarnych.