Czy warto kupować w aptekach internetowych?

Handel w internecie z roku na rok notuje coraz większe obroty. Nie może zatem dziwić, że coraz więcej branż decyduje się na prowadzenie swojego biznesu także w sieci. Taka sytuacja ma także miejsce w przypadku aptek. Od dłużej czasu daje się zauważyć, iż w sieci swoją działalność rozpoczyna coraz więcej aptek internetowych. Pytanie jakie często pada w tym kontekście brzmi czy warto jest kupować w aptekach internetowych?

Apteka online – czy warto?

Odpowiadając na to pytanie śmiało można powiedzieć, że tak, apteka internetowa to dobre rozwiązania. Jedną z ogromnych zalet korzystania z aptek internetowych jest przede wszystkim wygoda. Zakupu dokonać można z domu, a same zakupy także zostają szybko dostarczone pod wskazany adres. Ale osób, które chorują brak konieczności wychodzenia do apteki stacjonarnej jest ogromną wygodą. Dzięki temu uniknąć można długich kolejek jakie często spotkać można w aptekach. Korzystanie z aptek online ma jeszcze jedną istotną zaletę. Dokonują zakupów w domu robimy je bez żadnego pośpiechu. Dzięki temu dokładnie można zapoznać się ze składek konkretnych produktów. W stacjonarnej aptece często nie ma na to czasu. Podsumowując apteka internetowa pozwala na zaoszczędzenie czasu, a po drugie na dokonanie zakupów dużo bardziej świadomych.

Legalność aptek internetowych

Apteki w sieci działają oczywiście legalnie i sprzedaż produktów farmaceutycznych w internecie jest zgodny z prawem. Jeśli jednak ktoś ma wątpliwości co do legalności określonej apteki internetowej może to sprawdzić. Przede wszystkim na stronie legalne działającej apteki internetowej musi znajdować się odnośnik do Rejestru Medycznego, w którym można sprawdzić czy dana apteka się w nim znajduje. Przykład takiego odnośnika można znaleźć choćby na stronie apteki https://www.wapteka.pl/. Apteka internetowa musi także posiadać stacjonarny punkt odbioru produktów. Taka informacja także znajduje się na stronie internetowej. Co ważne na stronie apteki online muszą znajdować się także dane (nazwiska) osób, które apteką zarządzają.

Na co uważać decydując się na zakupy online?

Powyższe informacje są obowiązkowe dla każdej apteki internetowej. Jednak sprawdzając ofertę apteki online warto jest także zwrócić uwagę na kilka innych elementów. Mowa tu np. o sytuacji, w której apteka oferuje leki, które zakupić można tylko na receptę, a przedstawienia takiej recepty nie wymaga. Taka sytuacja powinna budzić wątpliwości. Warto także zwrócić uwagę na ceny. Jeśli są one zdecydowanie niższe niż wszędzie indziej u konkurencji to taka sytuacja także może budzić wątpliwości co do ich jakości czy prawdziwości. Jeśli chodzi o ceny leków to wiedzieć należy, że leki refundowane w każdej aptece muszą kosztować tyle samo. Jeśli cena się różni to także budzić powinno wątpliwości.

Większy dostęp do leków

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej istotnej kwestii. Dużą przewagą aptek internetowych nad aptekami stacjonarnymi jest stan magazynowy leków i produktów farmaceutycznych. W przypadku tradycyjnej, stacjonarnej apteki często można spotkać się z sytuacją, w której akurat danego dnia nie ma już w magazynie określonego leku czy produktów. W przypadku aptek online przez cały czas dostępne są wszystkie produkty, jakie dana apteka oferuje.