Abonament medyczny sposobem na liczne wizyty u lekarza

Chcąc nie chcąc odwiedzanie lekarza, czy to celem rutynowego sprawdzenia stanu swojego zdrowia, czy też w celu wyleczenia dolegliwości, na którą zachorowaliśmy, jest nieodzowną częścią życia każdego z nas. Problem rozpoczyna się jednak wtedy, gdy z usług lekarza (zwłaszcza specjalisty) musimy korzystać nieco częściej – wtedy możemy odbić się od niedoskonałej i przez wielu krytykowanej państwowej opieki medycznej, oferowanej w ramach obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego i realizowanej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Kolejki do lekarzy w tym przypadku potrafią być ogromne, a jeśli potrzebujemy pomocy kilku z nich, czas oczekiwania dodatkowo się zwiększa. Jak temu zaradzić? Na przykład inwestując w porządny abonament medyczny.

Kto powinien się zdecydować na abonament medyczny?

Abonament medyczny powstał z myślą o wszystkich tych, dla których obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne jest niewystarczalne – czyli praktycznie dla każdego, kto zmaga się z chorobami niemożliwych do leczenia przez lekarza rodzinnego. Bardzo często z tego typu abonamentu korzystają osoby przewlekłe chore, które muszą odwiedzać specjalistów na porządku dziennymi, regularnie i bez żadnej zwłoki. 

To również opcja dla osób nieposiadających ubezpieczenia z innego tytułu, na przykład takich, które pracują i rozliczają się poza granicami naszego kraju, są niezarejestrowanymi w urzędzie bezrobotnymi lub pracują w oparciu o umowę o dzieło, będącą jedyną, która nie zawiera w sobie właśnie świadczeń zdrowotnych.

Abonamenty medyczne są także świetnym rozwiązaniem dla osób, które i tak często udają się do specjalistów prywatnie i zdają sobie sprawę z tego, ile może wynieść cena tego typu wizyty.

Co ma wpływ na cenę abonamentu medycznego?

Abonament medyczny zwykle oferowany jest w tak zwanych pakietach, z których każdy oferuje dostęp do wybranej liczby wizyt w czasie całego okresu abonamentowego (bardzo popularne na naszym rynku są Pakiety Medyczne Grupy LUXMED) oraz do z góry określonej palecie specjalistów, do których ma się dostęp. To właśnie te podstawowe aspekty mają największy wpływ na to, ile miesięcznie trzeba płacić za dostęp do prywatnej opieki medycznej.

Duży wpływ na cenę ostateczną ma też wybór tak zwanych „dodatków do świadczeń podstawowych” – w ich obrębie znaleźć można między innymi pielęgniarskie i ambulatoryjne wizyty domowe czy też indywidualną rehabilitację, na przykład w przypadku urazów na tle ortopedycznym.

Podsumowanie

Skorzystanie z abonamentu medycznego, zazwyczaj udostępnianego w bardzo elastycznych i zależnych od naszych potrzeb pakietach, wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, których stan zdrowia zmusza do częstych wizyt u lekarzy-specjalistów, a dla których podstawowe (i obowiązkowe, notabene) świadczenia zdrowotne oferowane przez NFZ są po prostu niewystarczalne. Pozwala nie tylko ominąć kolejki, ale też uzyskać dostęp do wielu specjalistów bez potrzeby uzyskiwania skierowania od lekarza rodzinnego. Abonamenty tego typu można śmiało traktować jako bardzo dobre uzupełnienie oferty państwowego ubezpieczenia zdrowotnego.