Jakie są najtańsze ubezpieczenia zdrowotne?

Kolejki do specjalistów, drogie badania diagnostyczne czy przeciążeni pracownicy – to tylko nieliczne trudności, jakie napotykamy, korzystając z publicznego systemu ochrony zdrowia. Nie oznacza to jednak, że nie ma alternatywy i jesteśmy na niego skazani. Możemy wszak wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Z poniższego tekstu dowiesz się, jak uzyskać najkorzystniejszą ofertę. 

Co zyskujemy dzięki prywatnej polisie zdrowotnej?

Dodatkowe ubezpieczenie, w zależności od wybranego pakietu, gwarantuje nam szybki dostęp do lekarzy specjalistów oraz do badań. Po podpisaniu umowy z danym podmiotem otrzymujemy listę placówek, do których możemy się zgłosić. Co istotne, nie płacimy za wizyty i badania, które mieszczą w limicie zawartym w umowie. W ten sposób możemy dostać się do wybranego specjalisty w ciągu tygodnia, a nie czekać w wielomiesięcznej kolejce. 

Warto jednak pamiętać, iż wszyscy jesteśmy zobowiązani do opłacania składek na ubezpieczenie zdrowotne. Ma to swoje uzasadnienie, dzięki temu możemy otrzymywać leki na receptę, korzystać ze zwolnień lekarskich czy z bardzo skomplikowanych procedur medycznych (niektóre operacje, leczenie onkologiczne i tym podobne). 

Gdzie możemy wykupić ubezpieczenie zdrowotne?

Istnieją dwa podstawowe typy podmiotów, które oferują dodatkowe polisy zdrowotne. Najczęściej spotykamy się z propozycjami prywatnych sieci placówek zdrowotnych oraz towarzystw ubezpieczeniowych. Ich oferty mogą się znacząco różnić, dlatego jednym z podstawowych kryteriów powinna być dostępność badań i lekarzy, na których nam najbardziej zależy. Nie w każdym przypadku będzie nam po drodze do np. kardiologa czy rezonans magnetyczny. Niektóre podmioty mogą zwyczajnie nie oferować usług konkretnego specjalisty w naszej lokalizacji. Szczecin, jako duże miasto wojewódzkie, nie ma problemu z brakiem specjalistów, ale i tu należy uważać. Najczęściej podmioty oferują pokrycie kosztów w ramach abonamentu lub pakietu takich usług jak:

  • wizyta u specjalisty,
  • rehabilitacja,
  • pomoc ambulatoryjna,
  • wizyta u lekarza pierwszego kontaktu,
  • usługi pielęgniarskie,
  • badania obrazowe (RTG, rezonans magnetyczny itp.),
  • badania krwi, moczu.

Jak wybrać najlepszą ofertę?

Gdy już jesteśmy pewni, z czyjej oferty chcemy skorzystać, czas na ocenę propozycji pod kątem ceny. W wypadku prywatnych placówek i ubezpieczycieli zasada jest prosta – im polisa zdrowotna droższa, tym szerszy jej zakres. Ponadto podmioty te umieszczają w umowach tzw. karencje. Jest to okres, przez który ubezpieczenie nie będzie obejmować specyficznych usług – np. w wypadku ciąży może to być 8 miesięcy, a w wypadku ciężkich zachorowań 2-3 miesiące. Ponadto palcówki oraz towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadzają limity (np. 1 wizyta u laryngologa na miesiąc) na wszystkie usługi. 

Ile kosztuje dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne?

Wśród wielu ofert znajdziemy takie, które miesięcznie będą nas kosztować nawet 30 zł, ale możemy również skorzystać z takich propozycji, gdzie zakres będzie bardzo szeroki, a miesięczny koszt wyniesie powyżej 100 zł. Istotne, aby pakiet/abonament dopasować do swoich potrzeb. Jeśli nie chcesz sam porównywać ubezpieczeń, zgłoś się do Eurofinance Ubezpieczenia Szczecin. W naszym biurze pomożemy Ci wybrać idealną ofertę, dzięki której będziesz chronił zdrowie i finanse, zarówno swoje, jak i najbliższych.