Pakiet medyczny dla studenta: co warto wiedzieć?

Czas studiów jest niezwykle ciekawy, ale i niezwykle intensywny. Dużo się dzieje, młodzi ludzie starają się pogodzić naukę z pracą i życiem towarzyskim. Przy tym często zaniedbują coś, co również w młodym wieku jest bardzo istotne. Mowa oczywiście o zdrowiu. Jak o nie zadbać, dysponując mocno ograniczonym budżetem? Pakiet medyczny dla studenta stwarza wiele możliwości przy niewielkich wydatkach.

1. Pakiet medyczny dla studenta: dlaczego warto?

2. Pakiet medyczny w Polmed: podstawowe informacje

3. Prywatna opieka medyczna: ile to kosztuje?

4. Pakiet medyczny Polmed: dodatkowe informacje

Młodzi dorośli powoli zaczynają sobie zdawać sobie sprawę z tego, jak kruche może być zdrowie i dlaczego warto o nie dbać. Warto podkreślić, że chodzi zarówno o zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Czas pandemii pokazał nam, że ne możemy pomijać żadnego z tych aspektów. Sęk w tym, że młodzi dorośli nie otrzymują benefitów pracowniczych i dostępu do dodatkowej opieki zdrowotnej. Jak sobie poradzić w tej sytuacji?

1. Pakiet medyczny dla studenta: dlaczego warto?

Wielu ludziom życie studenta wydaje się barwne i pozbawione trosk. Ale to przecież tylko część prawdy. Wchodzenie w dorosłość wiąże się z ogromnym stresem, wzięciem odpowiedzialności za wiele kwestii i szybkim tempem życia. To, w jaki sposób w tym wieku traktujesz swój organizm, jest inwestycją, która będzie procentować w przyszłości.

Wielu młodych dorosłych zmaga się z poważnymi problemami, które wpływają na stan zdrowia i życie młodego człowieka. Wśród nich można wymienić np. niską samoocenę, kompleksy, przemęczenie, brak perspektyw, brak możliwości rozwoju, problemy w relacjach z rówieśnikami, problemy uczuciowe, rodzinne i finansowe. Wciąż pokutuje przekonanie, że o zdrowie trzeba dbać wtedy, kiedy coś się posypie, a do lekarzy i na badania powinni chodzić głównie ludzie starsi. Ne jest to oczywiście prawdą.

Młodzi ludzie najczęściej korzystają z opieki medycznej w ramach NFZ, a ta – czy nam się to podoba, czy też nie – pozostawia wiele do życzenia, zaś dostęp do prywatnych wizyt wydaje się być poza zasięgiem studentów ze względu na koszty. Pakiety medyczne Polmed wychodzą naprzeciw potrzebom młodych ludzi. Co warto podkreślić, pakiet gwarantuje krótkie terminy wizyt do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, dostęp do wielu badań i usług medycznych.

2. Pakiet medyczny w Polmed: podstawowe informacje

Indywidualne i rodzinne Pakiety Opieki Medycznej Polmed obejmują katalog konsultacji lekarskich (są to zarówno stacjonarne konsultacje lekarskie, jak i telekonsultacje), badań laboratoryjnych, diagnostycznych oraz innych świadczeń medycznych, które przygotowano wychodząc na przeciw oczekiwaniom poszczególnych grup pacjentów, biorąc pod uwagę ich konkretne potrzeby zdrowotne. Wśród pacjentów są oczywiście kobiety, mężczyźni, dzieci, seniorzy, całe rodziny oraz studenci.

Pakiety medyczne Polmed to opieka zdrowotna realizowana przez cały rok w 18 Centrach Medycznych i ponad 3000 placówkach partnerskich na terenie całego kraju. Co istotne, pakiet jest ważny przez rok od daty jego uruchomienia. Portfolio operatora medycznego i więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://polmed.pl/opieka-medyczna/student/.

3. Prywatna opieka medyczna: ile to kosztuje?

Perspektywa wykupienia dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego wielu studentom wydaje się być zbyt odległa ze względu na dodatkowe koszty. Polmed oferuje klientom zróżnicowane cenowo i względem zakresu, pakiety medyczne.

Pakiet przeznaczony dla osób w przedziale wiekowym od 18 do 30 roku życia daje szereg możliwości. To m.in. opieka lekarza pierwszego kontaktu, opieka lekarza specjalisty, pakiet badań laboratoryjnych, bezpłatne badania diagnostyczne, zabiegi ambulatoryjne dermatologiczne, laryngologiczne, okulistyczne, ginekologiczne. Decydując się na jeden z dostępnych pakietów, zyskasz dostęp do konsultacji lekarskich nakierowane na konkretne potrzeby zdrowotne.

Jeśli chodzi o koszty, możesz wybrać opcję ”student” za 730 zł lub ”student plus” (bez dodatkowych opłat) za 990 zł. W obu przypadkach możesz uiścić roczną opłatę bądź zdecydować się na płatność miesięczną.

Roczna opłata wnoszona jest z góry w chwili zakupu pakietu (otrzymujesz 18 proc. zniżki), z kolei przy płatności miesięcznej płacisz z góry tylko 1/12 wartości pakietu, a resztę opłaty wnosisz co miesiąc.

4. Pakiet medyczny Polmed: dodatkowe informacje

Jeśli chcesz pozyskać dodatkowe informacje na temat pakietów medycznych Polmed i kosztów z nią związanych, możesz skorzystać z pomocy konsultanta. Uzyskasz ją dzwoniąc pod numer 583557718 bądź zostawiając swój numer telefonu poprzez katalog na stronie. Możesz także udać się do dowolnego centrum medycznego Polmed, gdzie z pewnością uzyskasz niezbędne informacje. Wystarczy, że zadasz stosowne pytania na recepcji. 

Dzięki pakietowi medycznemu Polmed, a więc szybkiemu i łatwemu dostępowi do opieki medycznej, zyskasz poczucie bezpieczeństwa i pewność, że w razie potrzeby otrzymasz specjalistyczną pomoc.