Ozonowanie krwi Katowice: na co może pomóc ta forma terapii?

Ozonoterapia to stosowana od wielu lat alternatywna metoda terapeutyczna, która ma bardzo szerokie zastosowanie zarówno w przypadkach chorób przewlekłych, zakaźnych, jak i różnego rodzaju dolegliwości zdrowotnych. Coraz więcej osób szuka informacji na temat ozonowania krwi, zastanawiając się, czy mogłoby ono okazać się pomocne również w ich sytuacji. Jeśli rozważasz poddanie się ozonowaniu krwi w Katowicach, to na początek sprawdź, na co właściwie może pomóc ta forma terapii wspomagającej.

Czym jest ozonoterapia?

Ozonoterapia to metoda terapeutyczna zaliczana do kategorii tzw. medycyny alternatywnej. Została opracowana w połowie XX wieku przez irlandzkiego lekarza George’a Stokera, który odkrył, że odpowiednio dobrana mieszanina tlenu i ozonu wykazuje działanie bakteriobójcze i neutralizuje szereg groźnych patogenów chorobotwórczych – podobnie jak antybiotyki, z tą różnicą, że ozonowanie krwi w mniejszym stopniu obciąża organizm (nie wyjaławia flory bakteryjnej).

Ozonoterapia jest stosowana w wielu rozwiniętych krajach świata, budząc spore zainteresowanie ze strony osób, które chcą czy to wspomóc standardowe leczenie farmakologiczne, czy wręcz znaleźć dla niego alternatywę.

Więcej o tym, czym jest ozonoterapia, przeczytasz w artykule na stronie https://strefakomfortu-katowice.com/ozonoterapia-organizmu/.

Na czym polega zabieg ozonoterapii?

Ozonoterapia to stosunkowo prosty zabieg, który jest przeprowadzany przez wykwalifikowaną pielęgniarkę i powinien zostać poprzedzony konsultacją lekarską. Polega na pobraniu z żyły pacjenta około 200 ml krwi, która następnie jest nasycana odpowiednią mieszaniną tlenu i ozonu i wprowadzana z powrotem do organizmu. W tym momencie rozpoczyna się właściwy proces terapeutyczny.

Zabieg ozonoterapii trwa około 10-15 minut. Ma działanie silnie relaksacyjne, dlatego często zdarza się, że pacjenci ucinają sobie drzemkę czy po prostu cieszą się chwilą nieskrępowanego odpoczynku.

Czy ozonowanie krwi jest bezpieczne?

Tak, pod warunkiem, że zabieg jest przeprowadzany w sterylnych, higienicznych warunkach przez wykwalifikowane osoby. Choć sama procedura jest prosta, to jednak niezbędne do jej przeprowadzenia jest posiadanie odpowiedniego sprzętu – dlatego nigdy nie decyduj się na ozonowanie krwi w przypadkowym miejscu, o którym nic nie wiesz.

Długa lista przypadków, w których może pomóc ozonoterapia

Ozonoterapia jest metodą terapeutyczną znajdującą szerokie zastosowanie w stanach chorobowych oraz w przypadkach różnego rodzaju dolegliwości – w tym problemów dermatologicznych czy nerwowych.

Zabieg najczęściej wykonuje się u osób, które:

  • chorują na boreliozę,
  • mają żylaki, wrzody żołądka, choroby układu krążenia, choroby i osłabienie naczyń krwionośnych,
  • cierpią z powodu przewlekłego bólu,
  • mają choroby o podłożu reumatycznym,
  • mają problemy ze stawami,
  • uskarżają się na przewlekłe zmęczenie,
  • mają choroby dermatologiczne, różnego rodzaju dermatozy,
  • są zestresowane,
  • mają problemy z funkcjonowaniem wątroby.

Gdzie poddasz się zabiegowi ozonowania krwi w Katowicach?

Ozonoterapia, choć szybko zyskuje na popularności, wciąż nie jest metodą stosowaną powszechnie. Tym samym liczba miejsc, w których można się poddać zabiegowi ozonowania krwi w Katowicach jest mocno ograniczona.

Najważniejsze kryterium, jakim należy się tutaj kierować, jest własne bezpieczeństwo. Postaw na miejsce, które ma duże doświadczenie w przeprowadzaniu tego zabiegu, zapewnia fachową opiekę wykwalifikowanej pielęgniarki oraz konsultacje lekarskie, których celem jest ustalenie rzeczywistych wskazań do zabiegu.

Takim miejscem na mapie Katowic jest Centrum Psychologiczno-Medyczne Strefa Komfortu, które oferuje nie tylko ozonoterapię, ale także specjalizuje się w podawaniu wlewów witaminowych oraz świadczy fachową pomoc psychologiczną na rzecz dorosłych i dzieci.