Jak dobrać perukę naturalną?

Zakup peruki naturalnej może być motywowany różnymi względami. Część osób sięga po nie, chcąc przeciwdziałać skutkom chorób nowotworowych, schorzeń dermatologicznych lub innych dolegliwości powodujących utratę bądź przerzedzenie prawdziwych włosów. Dla innych jest to sposób na osiągnięcie innego wyglądu i zmianę stylizacyjną. Niezależnie od powodów takiej decyzji, rola peruk wysokiej jakości jest nie do przecenienia. Pozwalają one przywrócić pewność siebie i poczucie atrakcyjności. Aby tak się stało, warto poświęcić nieco czasu wyborowi takiej peruki.

1. Dlaczego warto kupować peruki naturalne?

2. Naturalne peruki idealnie dopasowane

3. Jak dobrać kolor peruki?

Gdzie kupić peruki naturalne? Dostępne są one przeważnie w sklepach medycznych. Aby jednak mieć większy wybór, a przede wszystkim dostęp do dobrych jakościowo peruk, warto przejrzeć także ofertę sklepów specjalizujących się w takim właśnie asortymencie, zaglądając na przykład tutaj: https://hairly.pl/sklep/kat/peruki-naturalne/.

Dlaczego warto kupować peruki naturalne?

Pierwsza decyzja, jaką trzeba podjąć przy rozważaniu zakupu wymarzonej peruki, jest określenie, czy interesują nas peruki syntetyczne czy tylko te wykonane z włosów naturalnych. Pierwsza opcja jest zwykle tańsza, ale również bardziej ograniczająca. Sztuczne włosie niszczy się szybciej i nie może być stylizowane za pomocą lokówek czy prostownic. Różnica występuje także na poziomie estetycznym, gdyż peruki z syntetyku zupełnie inaczej odbijają światło. Z drugiej jednak strony zwłaszcza peruki damskie są dostępne w bardzo szerokiej palecie kolorystycznej, a jeśli zdecydujesz się na model premium, efekt estetyczny będzie również zadowalający.

Jeśli peruka ma jak najwierniej zastąpić włosy naturalne, warto jednak pokusić się o zakup nieco droższych peruk naturalnych. Są one bardziej trwałe, nadają się do stylizacji i w codziennej pielęgnacji niewiele różnią się od dbałości o własne włosy. Bardzo szeroki jest także wybór modeli, długości czy cięć, a dokładne dopasowanie pozwala na osiągnięcie bardzo subtelnego efektu, idealnie odwzorowującego prawdziwe włosy.

Naturalne peruki idealnie dopasowane

Najważniejsze podczas zakupu peruki jest jej właściwe dopasowanie. Aby efekt był zadowalający, absolutnie nie może ona spadać z głowy czy przesuwać się na niej. Podczas zakupu peruki w wyspecjalizowanym sklepie najczęściej można liczyć na doradztwo, dzięki któremu zadanie będzie prostsze.

W jaki sposób dobiera się rozmiar peruki? Najważniejszą informacją, którą trzeba ustalić, jest obwód głowy. Pomiar przeprowadza się za pomocą zwykłego „centymetra krawieckiego” – istotne natomiast, by nie robić tego zbyt nisko lub zbyt wysoko. Eksperci zalecają, aby wybrać miejsce tuż powyżej linii uszu, gdyż w ten sposób uzyskuje się najbardziej dokładny wynik. Podczas pomiaru nie należy dociskać miary do głowy. Może to sprawić, że dopasowana peruka okaże się zbyt ciasna, co wywoła dyskomfort i sprawi, że nie będzie dobrze trzymała się na głowie.

Jak dobrać kolor peruki?

Pamiętaj, że peruki naturalne można farbować, co daje możliwość zmiany wyglądu w każdej chwili.

Jednakże, od czego zacząć? Kolor peruki powinien być dobrany do koloru oczu i karnacji osoby, która ją nosi. Jeśli masz zimny typ urody i niebieskie oczy, najlepszym wyborem będzie chłodny blond. Zimne odcienie będą odpowiednie dla osób o jasnej karnacji. Natomiast ciepłe barwy będą najlepiej pasować do osób o ciepłej karnacji. Jeśli masz ciemną cerę, możesz wybierać spośród różnych odcieni ciemnego blondu oraz brązu.