Zdrowa dieta pudełkowa pod lupą

Jest wygodna, smaczna i zdrowa. Dieta pudełkowa, bo to o niej mowa, w ciągu ostatnich lat zyskała ogromną popularność. Choć początkowo była zarezerwowana głównie dla sportowców i amatorów treningów na siłowni, to nie trzeba było długo czekać, aby trafiła również w ręce osób, które chcą się po prostu zdrowo odżywiać, nie tracąc jednocześnie czasu na gotowanie. Co warto wiedzieć o zdrowej diecie pudełkowej?

Co warto wiedzieć o diecie pudełkowej?

Zdrowa dieta pudełkowa, jak sama nazwa wskazuje, to zestaw zdrowych, świeżo przyrządzonych posiłków, które są pakowane w tzw. pudełka. Dania są dostarczane prosto pod wskazany adres w godzinach porannych. W paczkach znajduje się aż 5 posiłków, które ochronią Cię przed głodem przez cały dzień – śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Wszystkie posiłki mają określoną kaloryczność, którą wybierasz podczas zamawiania zdrowej diety pudełkowej.

Rodzaje zdrowych diet pudełkowych

Czas przyjrzeć się odrobinę bliżej rodzajom zdrowych diet pudełkowych, które możesz zamówić z dostawą prosto pod wskazany adres. Do najpopularniejszych jadłospisów możemy zaliczyć następujące plany żywieniowe:

  • niskokaloryczny – odpowiedni dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy lub po prostu zacząć się zdrowo odżywiać,
  • wegetariański – dieta bez mięsa i ryb, ale z mnóstwem witamin i minerałów,
  • antycellulitowy – najsmaczniejszy sprzymierzeniec w walce ze skórką pomarańczową, w którym znajdziesz przede wszystkim produkty bogate w błonnik pokarmowy,
  • bez glutenu i nabiału – zdrowa dieta pudełkowa przeznaczona dla osób, które nie tylko nie tolerują laktozy lub kazeiny, ale także glutenu,
  • o niskim indeksie glikemicznym – plan żywieniowy, z którego pomocą unikniesz wahań poziomu cukru we krwi.

W ofertach cateringów dietetycznych znajdziesz również takie zdrowe diety pudełkowe jak wegetariańska z rybami, wegańska, bezglutenowa, bezlaktozowa, bez ryb, sportowa czy dla diabetyka.

Zdrowa dieta pudełkowa a certyfikat HACCP

Mówiąc o zdrowej diecie pudełkowej, warto wspomnieć o certyfikacie HACCP, który daje Ci pewność bezpieczeństwa żywności przygotowywanej w cateringowej kuchni. System HACCP gwarantuje między innymi wyodrębnienie specjalistycznych stref przeznaczonych w tym do magazynowania, obróbki termicznej czy konfekcjonowania posiłków, przygotowywanie potraw w taki sposób, aby nie doszło do tzw. zakażeń krzyżowych, a także wykorzystywanie nowoczesnego sprzętu, który uzyskał odpowiednie deklaracje zgodności. Zdrową dietę pudełkową ze wdrożonym i certyfikowanym systemem zarządzania bezpieczeństwem żywności HACCP zamówisz na przykład tutaj.