Zagęszczanie włosów – wszystko, co warto wiedzieć

Większość ludzi marzy o gęstych, zdrowo wyglądających włosach. Niestety, nie wszyscy mogą poszczycić się naturalnie olśniewającą fryzurą. Takim osobom przychodzą z pomocą zabiegi mające na celu poprawienie kondycji i objętości owłosienia na głowie. Jednym ze sposobów jest naturalne, kosmetyczne lub chirurgiczne zagęszczanie włosów.

  1. Dla kogo jest zagęszczanie włosów?
  2. Naturalne metody zagęszczania włosów
  3. Kosmetyczne metody zagęszczania włosów
  4. Chirurgiczne metody zagęszczania włosów

Dla kogo jest zagęszczanie włosów?

Zagęszczanie włosów to zabieg wykonywany z przyczyn estetycznych – zarówno w przebiegu różnych chorób, jak i u osób zdrowych. Wskazaniami do zagęszczania włosów mogą być między innymi łysienie plackowate, łysienie androgenowe oraz łysienie lub wzmożone wypadanie włosów w przebiegu alergii, grzybicy, łuszczycy i innych chorób skóry, nadmierne wypadanie włosów u osób z zaburzeniami hormonalnymi, a także zauważalnie cienkie, osłabione i łamliwe włosy. Również wiele osób zdrowych, o przeciętnie wyglądającej fryzurze, decyduje się na zagęszczanie włosów, aby poprawić swój wygląd. Obecnie dostępne jest wiele metod zagęszczania włosów. Możemy wśród nich wyróżnić sposoby naturalne, kosmetyczne oraz chirurgiczne.

Naturalne metody zagęszczania włosów

Do metod naturalnych zalicza się między innymi olejowanie włosów przy pomocy olejów roślinnych, nafty lub oleju rycynowego, wcierki z kozieradki lub wody brzozowej, ziołowe płukanki z pokrzywy, skrzypu lub czarnej rzepy, a także maseczki z żółtkiem jaja, mlekiem i drożdżami. Popularne są również różnego typu masaże głowy. Najbardziej skutecznym sposobem jest przede wszystkim zmiana diety i trybu życia – stan fryzury nierzadko stanowi odzwierciedlenie kondycji całego organizmu.

Kosmetyczne metody zagęszczania włosów

Kosmetyczne metody na zagęszczanie włosów to przede wszystkim wszelkiego rodzaju doczepy i dopinki (zdejmowane lub nie), a także kosmetyki dodające objętości. Bardzo popularne jest wykorzystanie nanowłókien keratynowych, które osadzają się na powierzchni włosa i sprawiają, że fryzura staje się zauważalnie bardziej gęsta. Świetne efekty przynosi także naświetlanie skóry głowy lampami LED.

Chirurgiczne metody zagęszczania włosów

Metody chirurgiczne są skuteczne, jednak niestety większość z nich jest bardzo droga i inwazyjna. Obejmują one między innymi przeszczep mieszków włosowych, mezoterapię igłową oraz mikropigmentację, czyli wykonanie płytkich tatuaży dających efekt optycznego zagęszczenia włosów.