Zabiegi osoczem bogatopłytkowym – doskonały sposób na młody wygląd

Kiedy z kolejnym rokiem przybywa nam lat, zaczynamy myśleć o tym, co możemy zrobić, aby odmłodzić nasz wygląd. Zaczynamy stosować różnorodne kremy oraz maseczki, ale to nie zawsze wystarcza. W związku z tym warto skorzystać z zabiegów, jakie oferuje nam medycyna estetyczna, a są nimi zabiegi osoczem bogatopłytkowym.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, który dostępny jest w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie, inaczej określany jest jako wampirzy lifting. To naturalny, ale też najskuteczniejszy zabieg odmładzający, którego cechą charakterystyczną jest wysokie bezpieczeństwo. Dzięki osoczu bogatopłytkowemu można pobudzić naturalne procesy regeneracyjne, a także biostymulację komórek skóry. Podczas tego zabiegu wykorzystuje się osocze, które jest pozyskiwane z próbki krwi pacjenta, a dzięki temu można je stosować bez obaw, że wystąpi odczyn uczuleniowy. Poza tym to doskonała alternatywa dla liftingu, który jest wykonywany przy użyciu skalpela.

Zaskakujące i niepowtarzalne efekty

Regeneracja skóry po tym zabiegu jest długotrwałym i złożonym procesem. Pełne rezultaty po wampirzym liftingu widoczne są po około 3 miesiącach. Natomiast efekty zabiegu utrzymują się przeważnie od 9 do 24 miesięcy. W tym przypadku okres jest tym krótszy, im wyższy jest wiek osoby, która poddała się zabiegowi.

Lifting osoczem bogatopłytkowym można stosować w celu poprawienia policzków, powiek i okolic oczu, ust, fałdy nosowo-wargowej, a także czoła, dekoltu i dłoni. U osoby, która podda się takiemu zabiegowi, dochodzi do wypełnienia zmarszczek, a dzięki temu, że do pracy zostają pobudzone fibroblasty, skóra staje się napięta i jędrna. Poza tym osocze bogatopłytkowe wpływa na redukcję przebarwień, ale też pozwala przywrócić skórze witalność i odpowiedni poziom nawilżenia. Do tego przyspiesza gojenie się ran po zabiegach medycyny estetycznej i regenerację naskórka. Natomiast w przypadku łysienia i nadmiernego wypadania włosów, czynniki, które są zawarte w osoczu, mają działanie stymulujące na cebulki włosowe.

Jak wygląda zabieg wampirzego liftingu?

Można powiedzieć, że zabieg składa się z dwóch etapów. Najpierw pobiera się niewielką ilość krwi żylnej od pacjenta, a następnie poddaje się ją odwirowaniu. Dzięki temu można precyzyjnie oddzielić leukocyty i erytrocyty, a to z kolei pozwala pozostawić czyste osocze bogatopłytkowe. To proces bardzo krótki, ponieważ trwa zaledwie 5 minut. Następnie osocze podaje się w miejsca, które zostały wskazane przez pacjenta, a można to zrobić liniowo za pomocą kaniuli albo mezoterapii, ponieważ to zależy od efektów, jakie pacjent chce uzyskać.

Lifting twarzy z użyciem osocza bogatopłytkowego jest skuteczny, gdyż jest mało inwazyjny, a przede wszystkim bezpieczny. W związku z tym to zabieg całkowicie naturalny oraz biokompatybilny, czyli zgodny z organizmem danego pacjenta. Dlatego jest zerowe ryzyko pojawienia się negatywnej reakcji organizmu, np. wystąpienia alergii. Sekret udanego zabiegu tkwi w płytkach osocza czynników wzrostu, które bardzo szybko prowadzą do naturalnej regeneracji komórek.  

Zabiegi osoczem bogatopłytkowym mogą pomóc na różne problemy, ale istnieją sytuacje, kiedy nie wolno ich stosować, a jest to m.in.:

  • zakażenie HIV;
  • WZW typu C;
  • ciąża oraz karmienie piersią;
  • występowanie na skórze stanów ropnych oraz zapalnych;
  • opryszczka;
  • choroby nowotworowe, aż do pięciu lat po zakończeniu leczenia;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych oraz retinoidów, aż do pół roku od ich odstawienia.

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem specjalistą, który informuje pacjenta o wszystkich wskazaniach oraz przeciwwskazaniach do zabiegu, ale też o tym, jak wygląda cała procedura. Więcej o zabiegach osoczem bogatopłytkowym na stronie kliniki https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/osocze-bogatoplytkowe-czynniki-wzrostu/.