Wrocław: Skąd się bierze grzybica paznokci

Co 5 Polak ma grzybicę paznokci. Podolog Wrocław przestrzega, że nieleczona prowadzi do rozprzestrzeniania choroby. Jeżeli Twoje paznokcie wymagają leczenia, koniecznie zapisz się na wizytę do gabinetu podologicznego. Specjalista wytłumaczył nam, jakie są przyczyny pojawienia się grzybicy.

Przyczyny powstania grzybicy na stopach lub paznokciach

Grzyby nie są bardzo wymagające, natomiast długo utrzymują się na różnych powierzchniach, dlatego czasami wystarczy, że skorzystasz z prysznica na siłowni po osobie, która walczy z grzybicą, aby się nią zarazić. Podolog ostrzega, że powinieneś uważać także na baseny, sauny i inne obiekty, w których chodzi się boso, a wilgotność jest podwyższona. Zawsze noś w takie miejsca klapki, a nie będziesz musiał korzystać z pomocy podologicznej.

Zarażenie się grzybicą w miejscu publicznym to tylko jeden ze sposobów.

Grzybica atakuje głównie stopy i paznokcie osób dorosłych. Podolodzy z Wrocławia są zgodni co do głównych przyczyn pojawienia się tego przykrego schorzenia:

– spadek odporności organizmu, ponieważ organizm jest zbyt słaby, żeby obronić się przez intruzem
cukrzyca, w środowisku gdyńskich podologów powszechnie znany jest problem „stopy cukrzycowej”
otyłość, zbyt duża waga ciała poważnie blokuje możliwość dbania o higienę stóp
– zespół Cushinga, to zespół objawów chorobowych objawiający się przy zaburzeniach hormonalnych
– nadmierna potliwość, ponieważ grzyby rozwijają się w cieple, wilgoci i zaciemnieniu, zatem zapocona stopa w bucie staje się dla nich idealnym domem
– niektóre leki – tak, one też mogą podwyższać ryzyko pojawienia się grzybicy
– urazy i uprawianie sportów, ponieważ nadwyrężają stopy

Każdy podolog we Wrocławiu powie Ci, że przed grzybicą czasami trudno się ustrzec.

Na szczęście jeżeli zareagujesz szybko i gdy tylko zauważysz zmiany chorobowe, udasz się do gabinetu podologicznego, leczenie będzie szybkie, bezbolesne i tanie. Wrocław to miejsce pracy świetnego gabinetu – Ortogenic – Anatomia Sukcesu, którego klienci doceniają za rzetelność i profesjonalne podejście do klienta.

Jak uniknąć grzybicy?

Każdy mieszkaniec Wrocławia usłyszy od swojego podologa, że powinien przede wszystkim dbać o higienę stóp. Regularnie je myć i dobrze ususzać przez założeniem skarpetki i buta. Skarpetki powinny być dobrej jakości, z oddychającego materiału – zwłaszcza, jeśli wiemy, że spędzimy w butach kolejne kilka lub kilkanaście godzin. A jeżeli tylko zauważysz niepokojące zmiany, od razu zapisz się na wizytę kontrolną do podologa. Miej wszystko pod kontrolą, zwłaszcza jeśli chodzi o zdrowie.