Wampirzy lifting – innowacyjny zabieg na zmarszczki

Osocze bogatopłytkowe ma szerokie zastosowanie w medycynie. Oprócz ortopedii jest on również stosowany przez medycynę estetyczną. To właśnie na jego bazie prowadzi się wampirzy lifting.

Gabinety medycyny estetycznej mogą zaoferować swoim klientom wiele zabiegów skoncentrowanych na działaniu przeciwstarzeniowym, czyli anti-aging. Jedną z ostatnich nowości jest wampirzy lifting Katowice to jedno z miast, gdzie można z niego skorzystać. Co warto wiedzieć na jego temat? 

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe, które wykorzystywane jest podczas wampirzego liftingu, to preparat krwiopochodny, który charakteryzuje się podwyższoną ilością płytek krwi. Jest on przygotowywany z krwi własnej pacjenta, dlatego jest w pełni biozgodny. W osoczu bogatopłytkowym znajduje się bardzo duża ilość czynników wzrostu, które stymulują regenerację skóry, w tym także produkcję komórek macierzystych. To działanie, które doceniła również medycyna estetyczna.

Wampirzy lifting – skuteczny zabieg medycyny estetycznej

Zabieg określany jako wampirzy lifting, który wykorzystuje osocze bogatopłytkowe, polega na przygotowaniu tego preparatu z krwi pacjenta i następnie wstrzyknięciu go w miejsca wymagające odmłodzenia. Najczęściej wampirzy lifting prowadzony jest na twarzy, w tym wokół oczu, a także na czole oraz przy ustach, gdzie najprędzej pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Także zabieg tego typu może być prowadzony na szyi i dekolcie oraz na dłoniach. Również wampirzy lifting polecany jest przy leczeniu nadmiernego wypadania włosów. 

Jak przebieg zabieg wampirzego liftingu?

Wampirzy lifting to zabieg odbywający się w kilku etapach następujących po sobie:

  • Pobranie krwi od pacjenta.
  • Umieszczenie próbki w specjalnym urządzeniu, które przygotowuje preparat bogaty w płytki krwi – osocze bogatopłytkowe.
  • Wstrzyknięcie preparatu strzykawką w odpowiednie miejsca na twarzy oraz ciele.

Warto zaznaczyć, że rezultaty wampirzego liftingu nie są jednak widoczne od zaraz. Preparat aktywuje procesy zachodzące w skórze, dlatego też na pierwsze efekty należy zaczekać kilka miesięcy. Dla uzyskania najlepszych rezultatów należy przeprowadzić serię zabiegów wampirzego liftingu.