W jaki sposób można bezpiecznie wykonać przeszczepy włosów?

Lekarzom od wielu stuleci znany jest problem łysienia, a techniki przeszczepu włosów są opracowywane od wielu lat. Łysienie jest wywołane przez wiele różnych przyczyn, które należy wykryć przed przeszczepem. Współcześni lekarze oferują możliwość wykonania w pełni bezpiecznego i mało inwazyjnego zabiegu przeszczepu włosów.

Czym jest przeszczep włosów?

Podczas zabiegu specjalista pobierze mieszki włosowe od pacjenta i umieści je w strefie objętej łysieniem. Przeszczep włosów pochodzących od tego samego pacjenta nie spowoduje odrzucenia przeszczepu ani nie wywoła reakcji alergicznej. Pierwsze próby wykonywania przeszczepu miały miejsce w XVII wieku. Warto podkreślić, że współczesne metody są bardzo dopracowane i niosą ze sobą minimalne ryzyko.

Charakterystyka metody FUE i wskazania do przeszczepu

Przeszczepy włosów w danych latach były wykonywane przy użyciu bardziej inwazyjnych metod. Współcześnie najbardziej nowoczesna metoda to FUE, czyli przeszczepianie pojedynczych mieszków włosowych. Pobiera się mieszki włosowe z tylnej części głowy i umieszcza na zakolach lub jej szczycie. Specjalista dokładnie obejrzy pobrane mieszki włosowe i wybierze tylko te najlepszej jakości. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, co znacznie wpłynie na komfort pacjenta. Lekarze podkreślają, że wskazaniem do zabiegu są różne rodzaje łysienia. Najczęściej zgłaszają się jednak pacjenci, których dotknęło łysienie androgenowe. Można przeszczepić włosy również pacjentom po wypadkach lub naświetlaniu Roentgena.

Przygotowanie i zabieg

Lekarz zleci wykonanie podstawowych badań, które określą stan zdrowia pacjenta. W dzień zabiegu pacjent powinien spożyć lekkie śniadanie i zabrać ze sobą okrycie głowy. Dr Turkowski może przekazać pacjentowi również inne zalecenia, które są indywidualnie dopasowane do jego potrzeb i stanu zdrowia. Po przybyciu do kliniki pacjent zostanie znieczulony, a następnie lekarz przystąpi do pobrania mieszków włosowych. Pobrane mieszki zostaną później poddane analizie i zostaną przeszczepione w miejsce pozbawione owłosienia. Proces gojenia małych ranek wynosi maksymalnie 2 tygodnie. Po zabiegu lekarz przedstawi pacjentowi indywidualne zalecenia, których należy przestrzegać. Efekt zabiegu w dużej mierze zależy od lekarza, dlatego trzeba wybrać doświadczonego specjalistę.

Efekty metody FUE

Pierwsze efekty zabiegu będą widoczne już po kilku tygodniach od przeszczepu. Na pełny efekt należy jednak poczekać około 9 miesięcy. Włosy będą wyraźnie gęstsze, a efekt będzie w pełni naturalny. Podczas konsultacji Dr Turkowski omówi z pacjentem plan zabiegu oraz zapyta o oczekiwania wobec zabiegu. To na podstawie oczekiwań lekarz wyznaczy strefę dawczą i biorczą i zaplanuje cały zabieg.