Usuwanie kurzajek Warszawa
Zawartość podstrony
Jednym z problemów estetycznych jest pojawienie się brodawek, włókniaków i pieprzyków. Mimo, iż zazwyczaj nie są one poważne w aspekcie zdrowotnym, znane są przypadki gdzie stają się one groźne, np. mogą rozwinąć się w formie nowotworowej. Dość krępujące jest sytuacja, kiedy posiadane znamiona narażone są stale na ucisk, otarcie oraz urazy, co może być kolejnym czynnikiem rozwoju nowotworu. Z tego powodu zaleca się monitorowanie stanu znamion skórnych. Warto udać się na konsultację z lekarzem w celu zdiagnozowania określonej zmiany skórnej. Zdarza się, że są zalecenia wycięcia danego włókniaka lub pieprzyka.
Znamiona skórne zakwalifikowane do usunięcia
Mianem pieprzyka nazywa się znamię barwnikowe, które w większości przypadków ma podłoże genetyczne, aczkolwiek znane są przypadki pojawienia się omawianych znamion przez wirusy. Rodzaj pieprzyka określa jego podatność na rozwój nowotworu oraz jej stopień. Poprzez odbycie konsultacji z dermatologiem oraz wnikliwą obserwację można określić typ znamienia oraz jego cechy, takie jak kolor, kształt oraz odróżnienie od pozostałych zmian skórnych, zakwalifikowanych jako bezpieczne dla zdrowia. W naszym gabinecie z powodzeniem usuwamy znamiona, które narażone są na ciągły kontakt z ubraniem, a także takie, które stale narażone są na oddziaływanie promieni słonecznych – wszystko to w ramach prowadzenia profilaktyki nowotworowej. Inną zmianą skórną, którą kwalifikujemy do usunięcia są włókniaki, czyli miękkie uszypułowane guzki, zwisające w tak zwanej postaci workowatej. Najczęściej są tego samego koloru co skóra lub lekko ciemniejsze. Mogą mieć różną wielkość, w zależności od jego typu. Zazwyczaj widoczne są na szyi, karku, w okolicach pach lub powiek.
Usuwanie zmian skórnych metodą chirurgiczną
Miejscowa plastyka, czyli powszechnie znane usuwanie kurzajek Warszawa za pomocą metod chirurgicznych jest skutecznym, trwałym oraz bezpiecznym sposobem na pozbycie się uciążliwych i nieestetycznych tłuszczaków, brodawek, kępek żółtych, włókniaków oraz znamion barwnikowych. Dermatochirurgia wykorzystywana jest zarówno do celów kosmetycznych, a także jest ważnym elementem profilaktyki nowotworowej. Interwencja lekarza chirurgii jest mało inwazyjnym zabiegiem polegającym na wycinaniu zmiany na skórze oraz ponownym jej zaszyciu w miejscu rany. W naszym gabinecie z powodzeniem wykorzystujemy znieczulenie miejscowe podczas takich zabiegów ze względu na podniesienie komfortu i bezpieczeństwa całej procedury. W ten sposób Pacjent świadomy jest tego, co się dzieje, jednak nie odczuwa bólu. Zdarza się, że konieczne jest zastosowanie znieczulenia ogólnego, np. w przypadku występowania usuwanej zmiany w okolicach oczu.
Czy warto wycinać znamiona skórne?
Podczas rozmów z Pacjentami bardzo często nasi pracownicy spotykają się z opinią, że nie warto poddawać się zbędnym zabiegom, zwłaszcza kiedy pieprzyk, włókniak lub też inne znamię nie jest miejscem bolącym, nie sączy się z niego krew i ogólnie, nie wykazuje żadnych niepokojących oznak. Takie przeświadczenie jest błędne, ponieważ mogą one realnie zagrażać zdrowiu. Z upływem czasu pierwotnie niegroźne miejsce na skórze może przekształcać się w zmianę nowotworową. Z tego powodu zaleca się odbycie wizyty u dermatologa w celu omówienia płynących zagrożeń z posiadanych zmian skórnych oraz dobrania odpowiedniej metody jej usunięcia. Zdrowie oczywiście jest priorytetem, jednak dla wielu osób komfort życia poprawi pozbycie się nieestetycznych zmian, które mimo iż nie są potencjalnym zagrożeniem, są przyczyną wielu kompleksów.
Jak wygląda zabieg wycinania znamienia skórnego?
Zabiegi chirurgiczne, jakie oferuje nasz gabinet prowadzone są przez doświadczony zespół medyczny, który w trosce o dobro Pacjenta, podaje przed zabiegiem znieczulenie miejscowe. W ten sposób eliminuje się występowanie bólu, a także dodatkowo powoduje obkurczanie naczyń krwionośnych, co podczas samej procedury zabiegowej jest o tyle korzystne, że minimalizuje ryzyko wystąpienia krwawienia podczas zabiegu. Nasi chirurdzy stosują sterylne narzędzia i za pomocą skalpela wycinają problematyczne miejsce. Dodatkowo podczas zabiegu pobiera się wycinek z chorobowo zmienionych znamion, które później trafia do laboratorium na badania histopatologiczne. Na koniec Pacjent ma zakładane szwy zabezpieczone opatrunkiem. W celu szybszego wygojenia się rany należy przez pierwsze kilka dni unikać kontaktu miejsca zaszycia z wodą. Po czasie rekonwalescencji należy umówić się na kolejną wizytę w gabinecie w celu usunięcia szwów, zazwyczaj maksymalnie do czternastu dni po zabiegu Pacjent powinien się pojawić z powrotem. W miejscu nacięcia skóry powstaje blizna. Zazwyczaj jest ona bardzo słabo widoczna, znacznie mniej niż usunięte znamię. Z biegiem czasu staje się coraz jaśniejsza i stopniowo zanika.
Wstępna ocena zmian skórnych
Charakter oraz typ danej zmiany skórnej z dużą dozą prawdopodobieństwa może być określony przy pomocy doświadczonego i wykwalifikowanego lekarza, który dokładnie obejrzy występujące znamiona, a także przeprowadzi badanie dermatokopowe. Niemniej jednak, takie badanie nie zawsze daje całkowitą pewność co do ich wyników. W niektórych przypadkach zmian skórnych proces namnażania się komórek nowotworowych odbywa się w głębi, przez co nie jest widoczny nawet podczas badania dermatokopowego. Co prawda, taka sytuacja zdarza się niezwykle rzadko i z reguły dotyczą zmian barwnikowych, tłuszczaków, kurzajek i ganglionów. Z tego powodu tak ważne jest przeprowadzenie badań histopatologicznych.
Diagnostyka znamion
Wspomniane powyżej badanie histopatologiczne szczególnie ważne jest w przypadku diagnostyki zmiany barwnikowej. Zazwyczaj poprzedza je badanie dermatoskopowe. Samo badanie histopatologiczne trwa od tygodnia do dwóch tygodni i zawsze kończy się dokładnym rozpoznaniem usuniętej zmiany. Bardzo istotne jest doświadczenie oraz kompetencje lekarza, który zajmuje się zmianami skórnymi. Zdarza się, że początkowo źle wyglądająca zmiana skórna po przeprowadzonym badaniu okazuje się być łagodna i niegroźna dla zdrowia. Bywają też sytuacje odwrotne – gdzie niepozorny pieprzyk finalnie rozpoznany jest jako rozwijający się czerniak, który jest niezwykle niebezpieczny.
Jedyną skuteczną metodą profilaktyki nowotworowej ze szczególnym uwzględnieniem czerniaka jest usunięcie podejrzanej zmiany skórnej, a także poddanie jej wycinka badaniu histopatologicznemu.
Usuwanie znamion Warszawa – cena
Ostateczna cena usuwania znamion waha się w zależności od kilku czynników, np. poprzez zastosowaniem wariantów dodatkowo zwiększających komfort Pacjenta (szwy rozpuszczalne). Innym determinantem wysokości ceny jest ilość usuwanych zmian podczas jednej wizyty.