Uczucie pełnego pęcherza – jak radzić sobie z tym problemem
Permanentne parcie na pęcherz to przypadłość, która dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Istotne jest zdiagnozowanie takiego stanu rzeczy i radzenie sobie na co dzień z tą przypadłością.
Parcie na pęcherz to ciągłe odczucie, że nasz pęcherz jest pełny i koniecznie musimy go opróżnić. W normalnych okolicznościach to odczucie mija, gdy udamy się do łazienki i oddamy mocz. Niestety w przypadku stałego parcia na pęcherz, nawet opróżnienie go nic nie daje. To przypadłość dość utrudniająca codzienne normalne funkcjonowanie. Dlatego warto wiedzieć, jak zniwelować przykre objawy i jak sobie pomóc.
Parcie na pęcherz – przyczyny
Parcie na pęcherz to przypadłość, której mogą towarzyszyć inne objawy. Należą do nich, między innymi: nietrzymanie moczu, bóle podbrzusza, pieczenie podczas opróżniania pęcherza, a nawet gorączka. U kobiet uczucie pełnego pęcherza może być spowodowane: ciąża, infekcją intymną, chorobą przenoszoną drogą płciową. Groźną przypadłością powodującą to uczucie jest też wypadanie macicy. Natomiast u mężczyzn ciągłe parcie na pęcherz może być spowodowane problemami z prostatą. U obu płci uczucie pełnego pęcherza prawie non stop może powodować tak zwana nadreaktywność pęcherza oraz kamica nerkowa, cukrzyca i zakażenie układu moczowego. By zdiagnozować przyczynę takiego stanu rzeczy, konieczne jest udanie się do lekarza.
Jak funkcjonować z ciągłym parciem na pęcherz
Przede wszystkim istotne jest zdiagnozowanie przyczyn ciągłego parcia na pęcherz. Niektóre z przyczyn takiego stanu rzeczy są usuwane lekami. Zanim jednak przypadłość ta nie zostanie zniwelowana, warto zadbać o swój komfort. Przede wszystkim bardzo ważne jest dbanie o higienę. Warto używać naturalnych płynów do higieny intymnej, zwłaszcza gdy parciu na pęcherz towarzyszy nietrzymanie moczu. W tym przypadku warto też zadbać o wkładki higieniczne (w wersji również dla mężczyzn) pieluchomajtki dla dorosłych czy też majtki chłonne. Szeroka ich oferta ortomedico.pl pozwoli na dopasowanie tego rodzaju środków higieny do swoich potrzeb. Tak by zapewniły one pełną dyskrecję i komfort, dzięki temu, że będą dopasowane pod względem rozmiaru czy chłonności. Dobrze jest też ćwiczyć mięśnie Kegla. Ćwiczenia te są zalecane również jako skuteczna profilaktyka nietrzymania moczu. Warto też zadbać o rozluźnienie się, które dają na przykład spacery.
Parcie na pęcherz i objawy towarzyszące to przypadłości, których występowanie i skutki trzeba w miarę możliwości jak najszybciej zniwelować. Ważna jest też profilaktyka oraz poczucie pełnego komfortu, także w sferze psychicznej, w razie wystąpienia nieustającego parcia na pęcherzi. Dlatego też bardzo ważnym aspektem jest zaopatrzenie się w niezawodne i wygodne w użyciu środki higieny.