Ubezpieczenie jako element odpowiedzialnej profilaktyki nowotworów

W ciągu ostatnich 20 lat liczba zachorowań na nowotwory zwiększyła się o 46%. Statystycznie na raka choruje aż jedna na sześć kobiet oraz jeden na pięciu mężczyzn. Te dane mogą przerażać – na szczęście taka diagnoza to jeszcze nie wyrok. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie elementy profilaktyki raka szyjki macicy, piersi, płuc i innych narządów warto wprowadzić do swojego życia.

Z tekstu dowiesz się:

 • czy można zapobiec powstaniu nowotworu,
 • jak zadbać o swoje finanse w razie zachorowania,
 • jak wybrać dobre ubezpieczenie na wypadek raka.

Czy robisz wszystko, aby dbać o swoje zdrowie? Zastanów się nad tym i przekuj wnioski w całoroczne działania profilaktyczne. Najważniejsze są regularne badania i zdrowy tryb życia, ale warto pomyśleć także o kwestii ubezpieczenia.

Profilaktyka nowotworowa – co można zrobić?

Co zrobić, aby żyć długo i bez chorób? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają świadomość wielkiej wartości zdrowia. Niestety, nie jesteś w stanie przeciwdziałać wszystkim chorobom. Ale jest kilka pozornie banalnych zasad, których przestrzeganie może zdziałać naprawdę wiele dobrego:

Pamiętaj, że dbanie o siebie może zmniejszyć ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory, ale nie usunie go całkowicie. Dlatego najlepszą metodą profilaktyki raka piersi czy profilaktyki raka płuc są regularne badania. Większość wcześnie wykrytych nowotworów jest wyleczalna! Dobrze jest zatem zapoznać się z kalendarzem badań profilaktycznych, którym warto się poddać w zależności od wieku. Taką rozpiskę z łatwością znajdziesz np. na stronie internetowej nfz.gov.pl w zakładce „Dla Pacjenta”.

Ubezpieczenie od nowotworu – zadbaj o swoją przyszłość w każdym aspekcie

Wcześnie wykryty nowotwór to Twoja szansa na pełny powrót do zdrowia. Ale proces leczenia bywa stresujący i… kłopotliwy finansowo. Diagnoza lekarska to duży szok dla chorego i jego rodziny – niestety często związany nie tylko ze stanem zdrowia, ale także z wysokim kosztem leczenia. Niestety, wiele nowoczesnych metod nie jest finansowanych przez NFZ lub występują w związku z tym kłopoty, takie jak odległe terminy wizyt lekarskich i zabiegów czy słaba dostępność leków nowej generacji. A upływający czas bez skutecznego leczenia sprawia, że choroba ma szansę się rozwinąć.

Jeśli chcesz uniknąć takiej sytuacji, postaw na zabezpieczenie finansowe w postaci ubezpieczenia. Odpowiedni pakiet w sytuacji zachorowania pokryje koszty leczenia i pozwoli Ci się skupić na walce z chorobą, rekonwalescencji i pozytywnym myśleniu, zamiast na kłopotach z pieniędzmi.

Ubezpieczenie od raka – jakie wybrać?

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu spełnia ważną rolę w razie zachorowania i konieczności pokrycia kosztów leczenia. Jeśli chcesz mieć pewność, że pieniądze nie przeszkodzą Ci w skutecznym powrocie do zdrowia, zwróć uwagę na ubezpieczenie na życie Poważne zachorowanie w ramach ERGO 4 od ERGO Hestia. Jest ono dostępne w 3 wariantach, które różnią się od siebie zakresem ochrony.

 • Choroby nowotworowe – zabezpieczenie finansowe na wypadek zachorowania na złośliwą postać raka lub wystąpienia nowotworu in–situ.
 • Wariant rozszerzony o 11 dodatkowych chorób, w tym cywilizacyjnych jak zawał serca czy udar mózgu, a także konsekwencje przeszczepienia narządu, niewydolności nerek, utraty wzroku, paraliżu, oparzenia, operacyjnego wykonania pomostów. naczyniowych, stwardnienia rozsianego, operacji aorty, operacji zastawek serca.
 • Wariant pełny – ubezpieczenie obejmujące konsekwencje łącznie aż 50 chorób, oprócz chorób wskazanych w powyższych wariantach ubezpieczenie obejmuje m.in.chorobę Parkinsona, niedokrwistość aplastyczną, śpiączkę, zakażenie wirusem HIV w wyniku transfuzji krwi, utratę słuchu, utratę kończyn, zapalenie mózgu, bakteryjne zapalenie opon mózgowych, posocznicę (sepsę), łagodnego guza mózgu, zespół rzekomoopuszkowy, ciężki uraz głowy, cukrzycę typu I.

Jako osoba ubezpieczona w ramach tego pakietu zyskujesz:

 • wysoką sumę ubezpieczenia (do 200 000 zł),
 • możliwość wielokrotnej wypłaty świadczeń w wysokości 100% sumy ubezpieczenia w ramach jednej polisy (w tym za nowotwory),
 • wypłatę świadczenia niezależną od stopnia zaawansowania choroby nowotworowej czy metody podjętego leczenia,
 • ochronę nawet do 70. roku życia,
 • konkurencyjną cenę ubezpieczenia, którą sprawdzisz u Agenta ERGO Hestii.

Profilaktyka nowotworów i innych chorób jest kluczem do długiego życia. Nie zostawiaj jej na później! Pamiętaj, aby regularnie się badać i zabezpieczyć przyszłość finansową swoją oraz rodziny. W przypadku ewentualnego zachorowania z pewnością podziękujesz sobie za tę decyzję.

***

Artykuł sponsorowany