Sześć trików na lepsze pranie i suszenie naszych ubrań

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego po wyjęciu z pralki nasze ubrania nagle straciły kolor bądź stały się bezkształtnymi tworami z materiału? Wpływ na to może mieć wiele czynników, nie tylko zużycie naszych ubrań, ale także to, że wypierzemy je w niewłaściwej temperaturze lub dodamy zbyt wiele lub zbyt mało detergentu piorącego. Podobnie, gdy nie dostosujemy programów pracy do tkanin włożonych do bębna. Jak zatem zabrać się za szybsze i lepsze pranie oraz suszenie naszych ubrań?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak lepiej prać i suszyć nasze ubrania
  • jak dobrać sobie pralkę tak, aby lepiej dbać o ubrania i środowisko jednocześnie
  • czy zakup suszarki to dobry pomysł

Sposób, w jaki dbamy o nasze ubrania oraz to, jakie wybierzemy pralki i suszarki do prania i suszenia naszych odzieży ma bardzo duży wpływ na jej żywotność oraz wygląd i trwałość materiałów.

Jak skutecznie prać nasze ubrania bez uszczerbku dla ich kondycji

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad odpowiednią segregacją naszych ubrań. Podział na ubrania białe, czarne i kolorowe oraz ubrania delikatne to tak zwana pierwsza selekcja, która pomoże nam później odpowiednio dopasowywać rzeczy do siebie i właściwie je wyprać. Dzięki temu do każdego rodzaju wymienionych wyżej ubrań będziemy mogli dostosować odpowiedni detergent. Pamiętajmy, że do ubrań kolorowych, czarnych i delikatnych warto używać dostosowanych do nich detergentów. Jeśli chodzi o ubrania białe też można używać dedykowanych płynów do prania. Jednak w tym przypadku możemy także skorzystać z proszków do prania, które często mają w sobie środki wybielające i dlatego nie są polecane do prania rzeczy w innym kolorze niż biel. Drugą kwestią oprócz segregacji jest to, w jakiej temperaturze wypierzemy nasze ubranie. Panuje mylne przekonanie, że im wyższa temperatura tym lepiej wyprane ubrania. W miarę rozwoju techniki możemy przekonać się, że w niskich temperaturach także możemy skutecznie prać nasze rzeczy, dodatkowo jeszcze mając dobry wpływ na środowisko naturalne i zużywając mniej energii elektrycznej. Pamiętajmy też, że przy dzisiejszych zaawansowanych detergentach do prania ubrań spokojnie możemy uprać ubrania nawet w 30 stopniach bez obaw, że będą one niedopracowane i będą mieć nieprzyjemny zapach.

Dobrze dobrana pralka i suszarka bębnowa to jeszcze lepiej wyprane pranie

Kolejnym sposobem na jeszcze łatwiejsze pranie i suszenie jest odpowiedni dobór pralki. Przykładem nowoczesnych, ekologicznych i bardzo funkcjonalnych pralek są pralki firmy Electrolux. Dzięki nim możemy z powodzeniem używać funkcji dozowania detergentu do pranych ubrań, dopasować ilość użytego detergentu w ustawionym programie do wagi prania oraz typu programu, który uruchomimy. Dzięki temu nasze ubrania dłużej zachowują właściwy kształt, nie tracą kolorów, a także są świeże i pachnące . Dodatkowo w pralkach Electrolux znajdziemy także funkcje pozwalające na odświeżanie prania, czyli pranie z użyciem pary.  Dzięki temu możemy łatwo i szybko odświeżyć nasze pranie i usunąć niepotrzebne zagniecenia. Jeśli chcemy także oszczędzać wodę, z powodzeniem znajdziemy funkcję prania bez zagnieceń, aby potem nasze pranie lepiej się prasowało (a często wręcz nie wymaga prasowania). 

Kupując pralkę zwracajmy uwagę na jej efektywność energetyczną. Wybierając pralkę zużywającą mniej wody i energii oszczędzamy nie tylko swoje pieniądze, ale również dbamy o środowisko.

Suszarki bębnowe, suszarki kondensacyjne, z pompą ciepła. Suszenie prania – najważniejsze informacje.

Firma Electrolux ma bogatą ofertę pralek oraz suszarek bębnowych oraz pralko-suszarek. Dzięki nim możemy nie tylko dobrze wyprać nasze pranie, oszczędzając energię i wodę, ale także doskonale je wysuszyć. Suszenie prania to kolejny element zapewniający lepszy wygląd i kondycję naszych ubrań. Suszarka automatyczna, suszarka bębnowa, suszarka kondensacyjna (zbiera wilgoć z ubrań do specjalnego pojemnika) czy suszarka ewakuacyjna podłączana do instalacji wentylacyjnej to doskonałe rozwiązanie, szczególnie w mniejszych mieszkaniach. Jeżeli nie mamy w łazience miejsca na pralkę i suszarkę osobno, dobrym rozwiązaniem może być pralko-suszarka. Proces suszenia przebiega bardzo szybko i oszczędzamy zarówno czas jak i miejsce, a powstająca podczas prania wilgoć nie unosi się później w całym domu. dlatego przed zakupem suszarki warto przemyśleć jakie urządzenie będzie dla nas najlepsze.

Nowoczesne suszarki bębnowe Electrolux są tak zaawansowane i perfekcyjne w swoim funkcjonowaniu, że wysuszą każdy typ odzieży. Nie będziemy musieli się już martwić, że nie wszystkie bluzki czy spodnie z bardzo delikatnych materiałów będziemy mogli włożyć do suszarki. Dzięki suszarkom nasze pranie będzie wysuszone, pachnące, niepogniecione, a ręczniki nieskazitelnie miękkie. Podobnie jak pralki, suszarki bębnowe Electrolux mają dedykowane programy, które dostosowane są do różnych typów materiałów, między innymi do bawełny, dżinsu, materiałów syntetycznych, wełny i tak dalej. Dzięki temu zarówno pranie jak i suszenie naszej odzieży będzie perfekcyjne i dopasowane do „potrzeb” naszej odzieży. Nasza odzież nie będzie się szybko niszczyć, będzie dobrze wyprana i przetrwa z nami długie lata. Skończą się czasy, kiedy ukochaną bluzkę będziemy prali nieekologicznie – ręcznie, zużywając zbyt wiele wody, bo będziemy się bać włożyć ją do pralki, a następnie do suszarki bębnowej.

Kupno odpowiedniej pralki i suszarki to nie wszystko, co może nam zapewnić lepsze pranie i suszenie. Bardzo ważne jest również późniejsze dbanie o nasze sprzęty. Odpowiednia konserwacja urządzeń zapewni naszej pralce i suszarce lepszą i dłuższą pracę, a nam oszczędzi nerwów i kosztów związanych z serwisowaniem sprzętu i jego zbyt wczesną wymianą. 

Dziś pranie i suszenie są bardzo proste, wystarczy tylko kilka trików i uważne dobieranie programów oraz detergentów. Dzięki temu żywotność naszych ubrań znacznie się wydłuży.