Szampony regenerujące do włosów

Każda kobieta, która dba o swój wygląd wie, że w pielęgnacji włosów i skóry głowy dobry szampon to podstawa. Wiele osób również wie, że włosy zniszczone są problematyczne w pielęgnacji, bo wymagają zastosowania delikatnych preparatów. Takie, które poprawią ich kondycję i pozwolą na regenerację. Każda osoba, która posiada zniszczone włosy powinna poznać przyczynę pogorszenia ich stanu.

Najbardziej na pogorszenie stanu włosa mają te osoby, które stosują silne farby koloryzujące lub inne preparaty do układania włosów, np.: żel czy lakier.

W wielu drogeriach, jak i w profesjonalnych sklepach fryzjerskich znajdziemy wiele szamponów regeneracyjnych, które:

 • Nadają się do codziennego pielęgnowania włosów suchych, zniszczonych zabiegami chemicznymi i fryzjerskimi;
 • Posiadają bogaty skład szamponu, która łączy doskonałe właściwości myjące z intensywną ochroną przed wysuszaniem;
 • Większość szamponów regenerujących przygotowywane są na bazie naturalnych składników;
 • Większość szamponów w swoim składzie posiada również kreatynę i biotynę.

Po zastosowaniu odpowiedniego szamponu regenerującego pasma stają się wygładzone, miękkie, lśniące i zachowują świeżość na długo.

Dlaczego warto wzmacniać włosy?

Piękne włosy to marzenie wielu kobiet. Zdarza się jednak, że mimo intensywnej pielęgnacji efekty są słabo zauważalne. W takiej sytuacji ważne jest, aby wzmocnić cebulki włosów oraz pobudzić ich funkcje od wewnątrz. Po to, aby dostarczyć im odpowiednich składników odżywczych.

Wiele kobiet, które intensywnie pielęgnują swoje włosy zapominają o tym, jak ważne jest dostarczanie organizmowi witamin i minerałów w codziennej diecie.  Często jednak zauważamy, że gdy organizmowi brakuje niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania mikroelementów. To zaczynamy widzieć pierwsze skutki uboczne, które pojawiają się na naszych włosach. Nasze włosy stają się matowe, suche, końcówki się rozdwajają i stają się łamliwe. Szczególnie dotyczy to włosów cienkich, z natury słabych. Dobrze takie włosy wspomóc jednym z profesjonalnych szamponów do włosów https://otowlosy.pl/szampon-regenerujacy.

Mając takie włosy powinniśmy odpowiednio o nie zadbać. Wzmocnimy je właściwą pielęgnacją oraz dietą, która dostarczy odpowiednich witamin i minerałów. Warto również rozważyć sięgnięcie po dobrej, jakości suplementy diety, które pomogą odzyskać piękny i zdrowy wygląd.

Jak powinna wyglądać regeneracja?

Na co dzień włosy poddawane są oddziaływaniu różnych czynników. Takich jak zabiegi chemiczne, termiczne czy czynniki atmosferyczne (słońce, wiatr, wysokie i niskie temperatury), które wywierają negatywny wpływ na ich kondycję.

Pilnej regeneracji najczęściej wymagają włosy, które są często farbowane, rozjaśniane, prostowane, karbowane czy wystawione na oddziaływanie promieni słonecznych. To czy zdecydujemy się na fachową regenerację w salonie fryzjerskim, czy też wykonamy ją samodzielnie w domu zależy od naszych predyspozycji.

Jeżeli zdecydujemy się na regenerację włosów w salonie to oprócz profesjonalnego zabiegu możesz też liczyć na fachową poradę fryzjera. Fryzjerzy często na wzmocnienie włosów stosują:

 • Saunę parową do włosów;
 • Keratynowe prostowanie włosów;
 • Rekonstrukcja włosów Joico K-Pak;
 • Zabieg na włosy z podczerwienią;
 • Botoks na włosy.

Regenerację włosów można także wykonać samodzielnie w domu. Przedstawiamy zabiegi regenerujące w domowej wersji. Tutaj również można zastosować domową saunę do włosów. Jedyne, czego będziemy potrzebowali to maski do włosów (najlepiej z keratyną), ręcznika i suszarki.

 1. Umyj dokładnie włosy i spłucz dużą ilością wody, a następnie osusz je ręcznikiem (nie suszarką!);
 2. Nałóż maskę na włosy (szczególnie na końcówki) i owiń je ręcznikiem;
 3. Włącz suszarkę i skieruj strumień ciepła na ręcznik. „Osuszaj” włosy przez ręcznik przez ok. 10-15 minut, a następnie dokładnie spłucz maseczkę;
 4. Postaraj się nie suszyć włosów, najlepiej, jeśli wyschną same.

Taki zabieg na regenerację włosów wykonuj 1-2 razy w tygodniu. Przy nakładaniu maski należy omijać nasadę włosów po to, by uniknąć przetłuszczania. Oprócz domowej sauny można również używać maseczki do włosów oraz różne olejki. Taką kurację polecają fachowcy z https://twojewlosy.pl.