Suplementy na odchudzanie bazujące na naturze, które nie obciązają portfela – zobacz niedrogie propozycje

Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization) bezustannie podnosi alarm i informuje o zagrożeniu ze strony rosnącej skali nadwagi. Niestety, liczba osób, których wskaźnik jest większy niż dwadzieścia pięć jednostek ciągle rośnie.

Na całe szczęście, tendencję wzrostową można odnotować również w przypadku liczby osób podejmujących się odchudzania. O zgrabną sylwetkę walczymy różnymi metodami. Korzystamy z rozmaitych diet i planów treningowych. Dodatkowo bardzo często posiłkujemy się różnego rodzaju suplementami diety. 

Nie ulega absolutnie żadnej wątpliwości, że popularność suplementów diety rośnie. Wszystko to za sprawą rosnącej efektywności tego typu środków. Wynika to z coraz to liczniejszych rozwiązań, które pozwalają opracować lepsze, efektywniejsze formuły.

Suplementy diety bazujące na naturalnych składnikach

Na wstępie pragniemy zauważyć, że stosowanie suplementów diety powinno stanowić tylko i wyłącznie dodatek do podstawowych procesów odchudzania, które powinny uwzględniać:

  • prawidłowe odżywianie
  • wzmożoną aktywność fizyczną
  • regularny rytm dobowy

Traktowanie suplementów diety jako „panaceum na odchudzanie” jest błędne i prowadzi do niewykorzystania potencjału jaki drzemie w tabletkach wspomagających redukcję.

Kiedy już zadbamy o powyższe procesy, możemy przejść do wyboru optymalnego rozwiązania. Nie musimy korzystać z egzotycznych rozwiązań, które znacząco obciążają nasz budżet domowy. Istnieje wiele środków o sprawdzonej skuteczności i relatywnie niskiej cenie.

Przedstawiamy trzy wybrane propozycje:

Zielony jęczmień (w tabletkach lub proszku)

Zielony jęczmień to suplement diety, którego efektywność w procesach redukcyjnych jest wynikiem wysokiej zawartości włókien pokarmowych. Za ich sprawą możemy skutecznie oczyścić organizm z toksyn, ograniczyć apetyt oraz wspomóc procesy trawienne.

Suplementy diety z zielonym jęczmieniem występują w kilku formach – najpopularniejsze z nich to proszek oraz tabletki

Piperyna (w tabletkach)

Piperyna to alkaloid występujący w czarnym pieprzu, który z powodzeniem może być wykorzystywany w procesie odchudzania organizmu. Skuteczność piperyny została potwierdzona wielokrotnymi badaniami, o czym możemy przeczytać chociażby w encyklopedii:

„W roku 2012 opublikowano wyniki badań wskazujące, że piperyna może blokować tworzenie się nowych komórek tłuszczowych i obniżać poziom tłuszczu w krwiobiegu.”

Chili (kapsaicyna w tabletkach)

Kapsaicyna to substancja termogeniczna, którą nierzadko znajdziemy w rozmaitych suplementach diety. Uważa się, że wykazuje działanie ograniczające wchłanianie tłuszczów oraz przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej. Według niektórych źródeł – kapsaicyna ma również gwarantować tzw. spalanie spoczynkowe.

Który suplement diety na odchudzanie wybrać?

Liczba produktów na odchudzanie dostępnych w sklepach, aptekach i drogeriach jest naprawdę imponująca. Nie dziwi zatem fakt, iż wielu konsumentów stoi przed bardzo ciężkim wyborem. Z jednej strony pragniemy wybrać najlepszy, najskuteczniejszy środek, z drugiej zaś nie chcemy zbyt mocno obciążać portfela.

Pomocne mogą okazać się internetowe rankingi środków wspomagających odchudzanie. Takie zestawienia uwzględniają bardzo często nie tylko jakość produktu, ale także cenę, bezpieczeństwo stosowania, czy trwałość efektów. 

Prócz rankingów, świetnym źródłem wiedzy na temat suplementów diety mogą być opinie konsumentów. Znajdziemy je na forach, serwisach traktujących o odchudzaniu oraz portalach społecznościowych.