Spódnica medyczna – na co zwrócić uwagę przy zakupie? Podpowiadamy!

Praca w służbie zdrowia nie należy do najłatwiejszych. Rządzi się swoimi prawami i wymaga przestrzegania pewnych reguł. Jedną z nich jest odpowiedni strój medyczny. Wbrew pozorom medycy nie są już skazani jedynie na białe fartuchy o niewygodnym kroju i uwierających szwach. Każdy jednak musi prezentować się profesjonalnie, a także wyróżniać się z tłumu. Doskonałym strojem dla kobiet jest spódnica medyczna. Zastanawiasz się, jaką wybrać? Podpowiadamy!

Profesjonalny wizerunek medyka

Pielęgniarka, lekarz oraz medyk to osoby, które z reguły wzbudzają zaufanie. Wszystko za sprawą wizerunku oraz wiedzy, którą muszą mieć, aby wykonywać swój zawód. Dobrze dobrany strój pozwala wzmocnić pozytywny odbiór wśród pacjentów. Ponadto wpływa na komfort pracy personelu medycznego, który musi być w każdej chwili gotowy do ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Odpowiednio skomponowany ubiór podkreśla profesjonalizm i pozwala wyróżnić się z tłumu.

Odpowiednia długość spódnicy medycznej

Decydując się na spódnicę medyczną, zadbaj o to, aby miała właściwą długość. Dobrze dobrany krój powinien zakrywać odpowiednie partie ciała, aby zachować standardy służby zdrowia. Przede wszystkim zbyt krótki strój za wiele odsłania, co z pewnością nie wpływa pozytywnie na wizerunek lekarza przyjmującego pacjentów. Ponadto w takiej spódnicy trudno czuć się swobodnie podczas kucania lub schylania. Dlatego najlepiej, jeśli wybierzesz krój za kolano. Dzięki temu zaprezentujesz się odpowiednio i zapewnisz sobie komfort.

Materiał zapewniający komfort

Przy wyborze stroju koniecznie zwróć uwagę na materiał, z jakiego został on uszyty. Odzież medyczna powinna być produkowana z najlepszych jakościowo tkanin, które są miękkie i przewiewne, a także trwałe, nawet przy częstym użytkowaniu i praniu. Najlepsze elementy odzieży medycznej są uszyte z materiałów łączących w sobie bawełnę oraz poliester. Takie tkaniny są rozciągliwe, dobrze odprowadzają wilgoć, a także nie ograniczają ruchów. Korzystając z oferty specjalistycznych e-sklepów takich jak np. https://sklep-fartuchyochronne.pl, warto zwrócić uwagę na spódnice medyczne, które mają wszystkie powyższe cechy.

Krój i kolor

Przy wyborze spódnicy damskiej zwróć także uwagę na jej krój oraz kolor. Najlepsze stroje tego typu sięgają za kolano. Mogą mieć lekkie rozcięcia po bokach, a także zapięcie na zamek i guziki. Osoby, które podążają za trendami, mogą wybrać kolorowy model. To będzie również świetne rozwiązanie, gdy pracuje się z dziećmi, pozwala bowiem ocieplić wizerunek.