Soczewki kontaktowe a podróż samolotem

O zaletach noszenia soczewek kontaktowych podczas wakacyjnych wojaży nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wystarczy rzecz, że pozostają one na swoim miejscu niezależnie od tego, w jaki sposób spędzamy nasz urlop. Możemy więc w nich biegać, grać w piłkę, jeździć na rowerze czy też po prostu wylegiwać się na plaży. Czy jednak szkła kontaktowe sprawdzą się podczas podróży samolotem?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: jak najbardziej. Na uwadze należy jednak mieć pewne aspekty, które sprawią, że poruszanie się tym środkiem lokomocji w soczewkach kontaktowych będzie przyjemne.

Po pierwsze, jeżeli zamierzamy stosować tygodniowe, dwutygodniowe czy też miesięczne szkła kontaktowe, musimy zabrać ze sobą płyn do ich czyszczenia i pielęgnacji. Umieszczając go w bagażu podręcznym, należy pamiętać o obostrzeniu ograniczającym ilość płynów, jaką możemy wnieść na pokład samolotu. Maksymalna pojemność jednej buteleczki z płynem do czyszczenia i dezynfekcji soczewek kontaktowych nie może przekraczać 100 ml.

Co ważne, płynu do pielęgnacji szkieł kontaktowych nie wolno przelewać z jednego pojemnika do drugiego. Traci on wówczas swoje właściwości. W takim wypadku nie zabezpieczy on więc soczewek kontaktowych przed bakteriami i wirusami w należyty sposób. Na szczęście nie ma co wpadać w panikę. Na rynku dostępne są bowiem płyny spełniające wymagania linii lotniczych.

Dobrym rozwiązaniem jest również zakup zestawu podróżnego do pielęgnacji szkieł kontaktowych. Ma on na tyle kompaktowe rozmiary, że z łatwością zmieści się np. w torebce. Wówczas niezbędne akcesoria będziemy mieć zawsze pod ręką.

Jak zadbać o odpowiednie nawilżenie oczu w trakcie lotu?

Podróżując samolotem, warto mieć na uwadze także to, że panujące w nim powietrze jest bardziej suche, a to za sprawą działającej klimatyzacji. Noszenie soczewek kontaktowych w takich warunkach może rodzić pewien dyskomfort. Warto więc zabrać ze sobą krople nawilżające, z których w razie potrzeby skorzystamy. Natychmiastowo przynoszą one ulgę suchym oczom.

Niezależnie od tego, jak długo trwać ma nasz urlop, warto zabrać ze sobą zapasową parę soczewek. W ofercie salonu optycznego Trendy Opticians https://trendyopticians.pl/soczewki-kontaktowe z pewnością znajdziemy rozwiązania, których potrzebujemy. W ten sposób zabezpieczymy się na wypadek ewentualnego uszkodzenia lub zgubienia dotychczas używanych szkieł.