Rodzaje materaców kieszeniowych Multipocket

Producenci materaców prześcigają się dziś w swoich innowacyjnych pomysłach i wyborze nowoczesnych surowców. Przykładem może być materac kieszeniowy Multipocket, który bardzo różni się od tradycyjnego materaca sprężynowego, jaki znamy sprzed lat. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które zapewnia wygodę i komfort snu, ale też gwarantuje trwałość i wytrzymałość materaca. Jakie są rodzaje materaców kieszeniowych Multopocket i na który z nich warto się zdecydować?

Co to jest materac Multipocket?

Jest to materac sprężynowy, ale charakteryzujący się unikalną i bardzo nowoczesną konstrukcją. 

  • Przede wszystkim, różnica polega na użyciu dwukrotnie większej ilości sprężyn, niż w tradycyjnym materacu. Stosuje się ich nawet 510 na jeden metr kwadratowy.
  • Wpływa to na jeszcze lepsze podparcie kręgosłupa w większej ilości punktów i równomierne rozłożenie ciężaru ciała.
  • Sprężyny ukryte są w niezależnych kieszeniach, dzięki czemu każda z nich działa w pełni indywidualnie.
  • Ma to duże znaczenie dla trwałości i żywotności produktu. 

Materac kieszeniowy Multipocket to produkt luksusowy, który starcza na wiele lat. Polecany jest na przykład parom, które śpią razem, ponieważ dzięki zastosowaniu tak wielu niezależnych sprężyn, nie odczuwa się praktycznie ruchów drugiej osoby śpiącej obok. Nie ma mowy też o nieprzyjemnym efekcie falowania materaca. 

Dostępne rodzaje materaców kieszeniowych Multipocket 

Każdy producent oferuje nieco inne modele swoich materaców. Na rynku można znaleźć na przykład: 

  • materace pocketowe,
  • pocketowe max plus, które są jeszcze wyższe co daje większy komfort,
  • materace Multipocket. 

Jeżeli mamy takie możliwości finansowe, na pewno warto zdecydować się na tego typu rozwiązanie. Materac nie odkształca się nawet po latach jego użytkowania, jest odporny na uszkodzenia, ale także niezwykle wygodny. 

Wiele osób kieruje się negatywnymi doświadczeniami z minionej epoki, kiedy materace sprężynowe płatały różnego rodzaju figle, sprężyny strzelały i niszczyły pozostałe warstwy. Dzisiaj nie ma już jednak mowy o takich sytuacjach. Producenci materaców, tacy jak Sweetsen.pl bardzo dbają o najwyższą jakość oferowanych produktów. Każdy z nich powstaje na indywidualne zamówienie, a pojedyncze sprężyny chronione są przez specjalnie zaprojektowane kieszenie. Warto pamiętać też o tym, że materace objęte są dwuletnią gwarancją, a niekiedy elementy sprężyn posiadają znacznie dłuższy okres zabezpieczenia. Jeśli produkt okaże się niewygodny już po zakupie lub nie spełnia oczekiwań, można go też zwrócić do producenta w ciągu trzydziestu dni i zdecydować się na całkiem inny model.