Regeneracja skóry po wakacjach

Regeneracja skóry

Regeneracja skóry po wakacjach, po okresie letnim to ważne zadanie. Lato to piękny czas odpoczynku, opalenizny, morskich kąpieli, ale też trudny czas dla skóry narażonej na promieniowanie UV. To właśnie działanie promieniowania UV jest odpowiedzialne za starzenie się skóry, powodując destrukcję, czyli zniszczenie elastyny i kolagenu. Niekorzystne działanie promieniowania UV generuje także nierównomierne rozmieszczenie macierzy pozakomórkowej, co z kolei objawia się widoczną utratą elastyczności i jędrności. Skóra wówczas staje się bardziej i ma zaburzoną warstwę rogową naskórka, co objawia się szorstkością, zmianami pigmentacyjnymi, rumienieniem się, uszkodzeniami naczyń krwionośnych.

Skutki działania promieniowania UV nie powinny być niwelowane w tym okresie, kiedy skóra nadal jest wystawiona na działanie słońca (fotoprojekcję), można im tylko zapobiegać. Z usuwaniem skutków działania promieniowania UV, najlepiej poczekać aż minie lato, bo inaczej można tylko cerze zaszkodzić.
Okres najbardziej odpowiedni na walkę ze skutkami starzenia i zniszczenia cery po lecie, to okres jesieni i zimy. Wybór oferowanych w kosmetyce zabiegów zależy od typu cery, rodzaju problemów, jakie z nią występują, czasu i pieniędzy. Warto zainwestować w dobre i profesjonalne zabiegi w dobrych, renomowanych gabinetach kosmetycznych, które dysponują bardzo dobrą aparaturą, świetnymi środkami a przede wszystkim przeszkolonymi i fachowymi kosmetyczkami.

Szczególnie ważne jest, aby w gabinetach, w sposób profesjonalny wykonać podstawowe zabiegi złuszczania, które są absolutną punktem wyjścia do dalszej pielęgnacji i odżywiana cery.

Zabiegi złuszczające

Zabiegi złuszczające to podstawowe zabiegi zapewniające usunięcie uszkodzonej warstwy naskórka i skóry właściwej. Jedyny wyjątek, aby nie stosować tych zabiegów dla cer bardzo wrażliwych i trądzikowych oraz z trądzikiem różowatym. Dobór tych zabiegów zależy od typu cery i jej stanu.
Do tych zabiegów mamy do wyboru takie kwasy jak retinol, kwas ferulowy, kwas kojowy, kwas salicylowy, azelainowy, płyn R-R Jessnera.

Dlaczego zabiegi kwasami? Bo pobudzają skórę, poprawiają jej gęstość i nawilżenie oraz rozjaśniają wszelkie przebarwienia, otwierają pory skórne. Można stosować alternatywnie do kwasów peelingi kwasowe.

W gabinecie kosmetycznym można sobie zafundować zabieg laserem frakcyjnym ablacyjnym, który przebuduje skórę , spłyci nawet najdrobniejsze blizny oraz przebudowuje warstwę zewnętrzną skóry.

Zabieg laserowy fotoodmładzania

Nie jest zalecany dla cer trądzikowych. Polega na pochłanianiu energii przez pigment, przez co likwiduje się rumień różowaty, naczyńka zostaną zamknięte, przebarwienia zostaną rozjaśnione i zostanie pobudzona przebudowa kolagenu. Nie ma w nim żadnego procesu złuszczania skóry.

Zabiegi mezoterapii

Wybierany też zależnie od rodzaju cery, jej stanu, może być to jeden zabieg, albo seria kilku zabiegów. Zabieg ten pomoże przy rozjaśnieniu przebarwień, ale nie może być stosowany przy cerze naczynkowej oraz z trądzikiem i trądzikiem różowatym.

  • Zabieg mezoterapii mikroigłowej frakcyjnej z zastosowaniem ampułki wypełnionej roślinnymi czynnikami wzrostu. Efekty po tych zabiegach to poprawa nawilżenia skóry, poprawę jej gęstości, wzmocnienie warstwy rogowej naskórka.
  • Mezoterapia manualna osoczem bogatopłytkowym, które ma bardzo silne właściwości, które prowokują i stymulują odbudowę włókien kolagenowych, oraz ampułkę pochodzenia medycznego z zawartością minerałów, aminokwasów, antyoksydantów.

Po takich zabiegach warto wykorzystać porady kosmetyczki i właściwy dobór środków do dalszych etapów regeneracji i pielęgnacji cery, które możemy wykonywać samodzielnie w domu.