Psychodietetyk: Lubin – schudnij z głową

Odchudzanie to trudny proces. Osoby, które mają za sobą kilka nieudanych prób mogą mieć uraz do różnego rodzaju diet. Być może przed podjęciem kolejnej warto zastanowić się, co wcześniej poszło nie tak. Czasem jest to brak silnej woli, zbyt niska kaloryczność lub źle skrojony jadłospis. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z redukcją, warto zwrócić się po pomoc do psychodietetyka.

Psychodietetyk – jak może pomóc?

Konsultacja z psychodietetykiem jest wskazana, jeśli nie wiemy, jak zabrać się za odchudzanie. Ze wsparcia specjalisty mogą też skorzystać osoby, które próbowały kiedyś się odchudzać, jednak z marnym skutkiem. Psychodietetyk nie tylko układa jadłospis, ale przede wszystkim pracuje z pacjentem, starając się zmienić jego stosunek do jedzenia. Często bowiem traktujemy je jako pocieszyciela i narzędzie do regulacji emocji. Zazwyczaj kończy się to nadwagą lub otyłością. Jesteśmy sfrustrowani swoim stanem, więc albo jemy jeszcze więcej, by wynagrodzić sobie zawód, albo rozpoczynamy drastyczną dietę, która prawdopodobnie skończy się efektem jojo. Psychodietetyk pomaga wyjść z tego schematu i osiągnąć trwałe efekty, które zostaną z nami na całe życie. Robi to poprzez zmianę nawyków żywieniowych pacjenta oraz jego stosunku do jedzenia.

Psychodietetyk: Lubin – znajdź gabinet w swoim mieście

Psychodietetyk może być nieocenionym wsparciem na drodze do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Wystarczy znaleźć wykwalifikowanego specjalistę. Najprościej porównać gabinety dostępne w okolicy, wpisując w wyszukiwarkę na przykład ,,psychodietetyk Lubin”. Jednym z wyników takiego wyszukiwania będzie https://www.sklep.bielskidietetyk.pl/news/n/253/Lubin. Warto sprawdzić na stronie wybranego dietetyka, czym się specjalizuje. Szczególnie dotyczy to osób, które mają mniej spotykane potrzeby – na przykład cierpią na niedoczynność tarczycy czy insulinooporność. W takiej sytuacji nieocenionym wsparciem okaże się dietetyk kliniczny. Specjalista powinien uważnie słuchać pacjenta i zadbać, by dieta była dopasowana do jego potrzeb i preferencji.