Przeszczep włosów – wszystko, co musisz wiedzieć przed zabiegiem.

Po ziemi stąpają szczęśliwcy, którzy do późnej starości mogą się cieszyć burza gęstych i zdrowych włosów. Jednak wraz z upływem lat włosy zaczynają się coraz bardziej przerzedzać, często powoduje to łysienie. Wpływ na to mają z jednej strony geny, z drugiej zaś styl życia, na który składają się między innymi niewłaściwe odżywianie, stan zdrowia, stres. Na szczęście dysponujemy obecnie metodami pozwalającymi na odzyskanie gęstych włosów. Skuteczna metoda jest zabieg przeszczepu włosów.

Przed przeszczepem włosów – ważne informacje dla pacjentów

Przeszczep włosów jest zabiegiem inwazyjnym, zatem decydując się na tę metodę, powinno upewnić się, czy nie ma przeciwwskazań. Należy w tym celu zrobić podstawowe badania krwi, a w przypadku występowania chorób przewlekłych badania szczegółowe i skonsultować ich wyniki z lekarzem. Pamiętać należy, że zabieg przeszczepu włosów nie może zostać wykonany jeśli istnieją przeciwwskazania natury medycznej.

Zabieg przeszczepu włosów – jak się do niego przygotować?

Kiedy już wiadomo, że nic nie stoi na przeszkodzie do odzyskania bujnej fryzury, należy dokonać weryfikacji miejsca pobrania włosów do przeszczepu. W zależności od powierzchni, która ma zostać pokryta przeszczepami, może się okazać, że zwyczajowo pobranie włosów z okolicy karku nie będzie wystarczające. W tym wypadku dokonana zostanie weryfikacja włosów na ciele, które również mogą zostać wykorzystane w celu przeszczepu.

Alternatywne metody zwiększenia gęstości włosów – porównanie z przeszczepem włosów

Obok przeszczepu włosów funkcjonują także inne metody zwiększania ich gęstości. Najpopularniejsze jest docieplanie pasm włosów. Wykorzystuje się tu metodę kanapkową lub doczepki na ringi. Do zagęszczania używane są naturalne lub sztuczne włosy. Jest to jednak metodą, która nie tylko nie powstrzyma procesu łysienia, ale osłabia włosy, a przy tym jest rozwiązaniem czasowym. Przeszczep włosów wydaje się tu najskuteczniejszym rozwiązaniem, które zapewnią długotrwały efekt.

Medycyna estetyczna jest dziedziną, która prężnie się rozwija i oferuje coraz skuteczniejsze zabiegi. Ze względu na swoją popularność przeszczep włosów jest metodą bardzo dobrze przekazaną, która odnosi od lat duże sukcesy.