Przegrody szklane – nie tylko do biura

Szklane ścianki działowe są powszechnie doceniane w biurach. Nie ma w tym nic dziwnego – są bowiem bardzo praktycznym rozwiązaniem. To prosty sposób na organizację zajmowanej przestrzeni zgodnie z potrzebami pracowników, który jednocześnie dodaje elegancji biurowej przestrzeni. Przegrody szklane skutecznie tłumią hałasy dochodzące z drugiej strony, a jednocześnie nie ograniczają dostępu do naturalnego światła. To wszystko sprawia, że idealnie sprawdzają się w biurach – to jednak nie jedyne miejsce, w którym są wykorzystywane.

Jakie zalety ma ścianka szklana? 

Nie ulega wątpliwości, że przegrody szklane są bardzo praktycznym rozwiązaniem do biura. Nadają przestrzeni biurowej klasycznej elegancji i doskonale wpisują się w obecnie królujące minimalistyczne trendy. To prosty sposób, by podnieść atrakcyjność biura. Jednocześnie warto podkreślić, że ich zastosowanie pozwala na wprowadzanie nagłych zmian ustawienia, gdy pojawia się taka potrzeba. Musisz wiedzieć, że przegrody szklane mogą być również przyozdobione różnego rodzaju motywami, które nadadzą twoim wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Podsumowując – łączą w sobie niebywałą estetykę i funkcjonalność, jednocześnie pozostawiając efekt otwartej przestrzeni.

Ścianki odgradzające

Największa zaleta, jaką posiadają przegrody szklane, to przepuszczanie naturalnego światła. Dostęp do niego w biurze jest istotny z kilku powodów. Po pierwsze, to wpływa na samopoczucie pracowników, którzy spędzają wewnątrz niejednokrotnie znacznie więcej niż 8 godzin. Widok słońca na zewnątrz w pewnych okresach roku bywa im więc zupełnie obcy. Należy jednak podkreślić, że to ważne również ze względów czysto ekonomicznych. Im więcej światła wpada do wewnątrz przez zamontowane przegrody szklane, tym mniej sztucznego światła. W związku z tym właściciele biur mogą liczyć na odrobinę mniejsze rachunki za zużycie energii.

Kolejny aspekt, który sprawia, że w wielu biurach pojawiają się ścianki odgradzające, to ich skuteczność w zatrzymywaniu hałasu. To więc idealne rozwiązanie, kiedy niezbędna staje się przestrzeń, w której można spokojnie porozmawiać czy zorganizować wymagające skupienia spotkanie zespołu. Z tego powodu popularne są również ścianki szklane na biurka, które montuje się w biurach obsługi klienta czy call center. Sprawdzają się bowiem we wszystkich miejscach, gdzie pracownicy muszą wykonywać sporo telefonów. Dzięki ściankom szum rozmów przestaje być słyszalny i nikogo nie rozprasza w trakcie pracy.

Dodatkową, z praktycznego punktu widzenia, zaletą ścianek szklanych jest łatwość w utrzymaniu ich w czystości. Nie jest tu bowiem potrzebny żaden specjalny środek. Niezależnie natomiast od rodzaju zanieczyszczeń, zdecydowanie łatwiej usunąć je ze szkła niż z murowanej ściany.

Szklane ścianki działowe – gdzie jeszcze je znajdziesz?

Przegrody szklane doskonale sprawdzają się w różnego rodzaju biurach, to prawda. Przezroczyste przepierzenie to jednak rozwiązanie, które może pojawić się w różnych miejscach – chociażby w twoim prywatnym domu lub mieszkaniu. To rozwiązanie, które doceniają osoby lubujące się w minimalistycznym, nowoczesnym designie. 

Zwróć jednak uwagę, że przeszklenie lad recepcyjnych to stosunkowo często stosowane rozwiązanie w hotelach. Pozwala bowiem ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii przekazywanych drogą kropelkową. To również powód, dla których bywa, że pojawiają się w sklepach – przy kasach czy na dziale mięsnym.

Szklane ścianki działowe nie pojawiły się wczoraj. Jeśli się rozejrzysz, z pewnością zauważysz, że stosowane są dzisiaj w większości biurowców. Dlaczego? Są tanie, praktyczne i eleganckie. Pozwala odseparować się od hałasu, oszczędzić na rachunkach za prąd i łatwo utrzymać je w czystości. Przegrody szklane są więc znacznie bardziej funkcjonalne niż tradycyjne ściany działowe.