Produkcja suplementów

Usługi dotyczące produkcji suplementów diety na zlecenie oznaczają pomoc i doradztwo w opracowaniu receptury, ustaleniu procesu technologicznego oraz przygotowaniu dokumentacji i rejestracji suplementu w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. W ten sposób, przygotowany na zlecenie produkt jest gotowy do wejścia na rynek. Zlecenie produkcji suplementów diety charakteryzuje się nawiązaniem współpracy z firmą posiadającą zaplecze laboratoryjne oraz produkcyjne, które jest niezbędne do wytwarzania wysokiej jakości produktu. Decydując się na współpracę z firmą produkującą suplementy diety na zlecenie, należy upewnić się czy przestrzega zasad Systemu Zarządzania Jakością w oparciu o HACCP, GMP i GHP. Wdrożenie ich pozwoli na kontrolę produkcji i zapewni wytworzenie skutecznych suplementów diety.

Tabletkowanie, blistrowanie, kapsułkowanie.

Produkcja suplementów diety na zlecenie skupia się na stworzeniu receptur odpowiednich do wytworzenia skutecznych tabletek, których skład pozwala na osiągnięcie oczekiwanego rezultatu. Należy mieć na uwadze rygorystyczną kontrolę jakości, która da pewność, że proces tabletkowania przebiega sprawnie. Jakość musi spełniać również surowiec wykorzystywany do tabletkowania. Kolejną czynnością wartą doprecyzowania jest wybór kapsułkowania. Należy zastanowić się nad przeznaczeniem suplementu diety, trendami rynkowymi oraz dotarciem do grupy odbiorców. Czy chcemy, aby suplement diety był w tradycyjnej kapsułce żelatynowej czy może dostosowanej do potrzeb wegan kapsułce celulozowej?

Blistrowanie suplementu diety jest niezbędne przy wprowadzaniu produktu. Funkcjonalne opakowanie nie tylko jest ułatwieniem dawkowania, ale zabezpiecza preparat przed dostępem powietrza lub światła słonecznego, które może negatywnie wpłynąć na produkt. Forma zapakowania suplementu diety w zbiorczym opakowaniu, może znacząco wpłynąć na jego sprzedaż. Ten etap można zastąpić pakowaniem do butelek. Buteleczka wpisuje się w nurt less waste. Zlecając produkcję suplementów diety nie można pominąć etapu etykietowania opakowań, ponieważ to z nich konsument może uzyskać informacje o suplemencie.

Etap końcowy produkcji suplementów

Konfekcjonowanie produktów suplementacyjnych to umieszczanie jednostkowych preparatów
w opakowaniach zbiorczych, w których trafiają do magazynów i hurtowni. Warto zlecić to firmie produkującej suplement, żeby mieć kontrolę nad ilością i bezpieczeństwem w transporcie. Jako ostatni etap produkowania suplementu diety na zlecenie, warto przeprowadzić badanie gotowego produktu i kontrolę jakości. Da to Państwu gwarancję powodzenia całego procesu.