Probiotyk dla dziecka – kiedy i jak go stosować?

Na czym polega działanie probiotyków? W jaki sposób podawać je dzieciom i w jakich sytuacjach okazują się pomocne? Odpowiedzi na te, a także na wiele innych pytań znajdziesz w naszym poradniku.

Czym są probiotyki dla dzieci?

W trakcie życia płodowego mikroflora jelitowa u dziecka właściwie nie występuje. Sytuacja ulega jednak diametralnej zmianie wraz z chwilą narodzin, kiedy to liczba probiotyków znacząco się zwiększa. Ich zasadniczym działaniem jest m.in. wsparcie właściwej pracy jelit, zagwarantowanie odpowiedniej stymulacji układu immunologicznego czy zapobieganie zasiedlania przewodu pokarmowego przez bakterie chorobotwórcze. Nie jest też tajemnicą, że te „dobre” bakterie wspomagają trawienie. Wszystko to sprawia, że troska o właściwy poziom probiotyków nabiera wręcz szczególnego znaczenia.

Faktyczne działanie określonych probiotyków zależy od tego, jakie szczepy bakterii zawierają. Z tego powodu probiotyki określa się mianem szczepozależnych. Dobrym wyborem może być probiotyk dla dziecka Multilac Bab, który zawiera dobrze przepadany szczep LGGy. Co ciekawe to nie tyle probiotyk, ile synbiotyk – czyli połączenie probiotyku z prebiotykiem. Ten drugi z wymienionych to składniki odżywcze konieczne do prawidłowego wzrostu „dobrych bakterii”.

Kiedy i jak podawać probiotyki?

Multilac Baby to produkt, które serwuje się dziecku w postaci kropelek. To bardzo wygodne, gdyż maluch miewa problemy z połykaniem tabletek. Wystarczy tylko 6 kropel Multilac dla dzieci, aby zapewnić Twojemu maluszkowi właściwe wsparcie flory mikrobakteryjnej w jelitach. Ponadto Multilac Baby krople możesz podawać bezpośrednio do buzi maluszka, ale też rozpuścić w wybranym płynie, unikaj jednak gorących napojów, które mogą osłabić działanie suplementu diety.

Wskazań i sytuacji, w których probiotyk dla dziecka, taki jak Multilac krople może okazać się przydatny, jest naprawdę cała masa. Przede wszystkim wskazuje się prowadzoną antybiotykoterapię, a nawet stan po zakończonej antybiotykoterapii. Wtedy to bowiem może dojść do nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak biegunka, nudności czy wymioty – a wszystkie one negatywnie oddziałują na florę bakteryjną w jelitach. Multilac Baby krople wspomaga jej odbudowę.

Multilac Baby bywa pomocny także przy innych infekcjach, które mogą wpływać na stan mikroflory jelitowej, a także przy rozmaitych dolegliwościach jelitowych czy przy wystąpieniu choroby lokomocyjnej podczas podróży. Ponadto Multilac krople można przyjmować też w okresie jesienno-zimowym. Jeśli szukasz probiotyku dla swojego maluszka, Multilac Baby może być dobrym wyborem.