Pachnące prezenty dla najbliższych – co wybrać?

Zmysł zapachu nie jest wprawdzie u człowieka tak rozwinięty jak u gatunków zwierząt, które potrzebują go do przetrwania, stanowi jednak źródło rozmaitych doznań, zarówno miłych, jak i nieprzyjemnych. Otaczanie się odpowiednimi zapachami może wywoływać w organizmie szereg reakcji – w zależności od potrzeb z ich pomocą możemy uspokoić się i rozluźnić, czy też wręcz przeciwnie, zaserwować sobie zastrzyk energii. Silna jest również pamięć zapachu. Często zdarza się, że pewne osoby, zdarzenia i miejsca nierozerwalnie kojarzą się nam z konkretnymi aromatami. Jeżeli poszukujemy pomysłu na upominek dla bliskiej nam osoby, warto zatem zainteresować się potęgą zapachów i sprawić jej coś z kategorii „pachnące prezenty”. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji tego typu prezentów, które z pewnością sprawią przyjemność niejednemu koneserowi zapachowych doznań i nie tylko.

Perfumy – wizytówka eleganckiej osoby

W czasach, kiedy podczas poznawania nowej osoby szczególnie liczy się pierwsze wrażenie, warto zadbać o zapachowy anturaż, z pomocą którego zjednamy sobie rozmówcę. Damskie i męskie perfumy od rozmaitych producentów oszałamiają swoimi często nietuzinkowymi kompozycjami, więc jeżeli poszukujemy prezentu dla kogoś bliskiego i zastanawiamy się nad zakupem perfum, możemy mieć nie lada zagwozdkę przy wybieraniu odpowiedniego dla niej zapachu. Zdecydowanie warto jednak przemyślać sprawienie właśnie takiego prezentu, ponieważ piękny zapach stanowić może nie tylko dopełnienie wizerunku, ale stać się naszą wizytówką i w sytuacjach towarzyskich być przepustką do nawiązania interesujących znajomości.Warto przy tym obserwować np. ranking męskich perfum i wiedzieć, jakie są najlepsze męskie perfumy. 

Zapachy do samochodu – dla mobilnych

Brzmi mało okazale czy elegancko? Nic bardziej mylnego. Interesujący zapach do samochodu będzie doskonałym prezentem dla tych, którzy ze względu na pracę czy zainteresowania spędzają w trasie większość swojego czasu. Ale nie tylko – powinniśmy bowiem pamiętać o uniwersalnych właściwościach niektórych aromatorów. Jeśli postawimy na zapachy np. cytrusowe, z pewnością przydadzą się podczas porannych przejażdżek do pracy, które znamy wszyscy, wszak cytrusy działają orzeźwiająco i pobudzająco, ich zastosowania docenią zatem nie tylko pasjonaci jazdy samochodem

Kosmetyki i olejki zapachowe

Szczególnie interesująca opcja dla wszystkich miłośników dbania o swoje ciało. Możliwości zakupu są praktycznie nieograniczone – producenci kosmetyków prześcigają się w poszerzaniu swoich ofert i tworzą coraz to bardziej zróżnicowane kompozycje zapachowe. Warto zainteresować się szeroką ofertą mydeł czy kul do kąpieli, które są w zasadzie propozycją unisex, a z ich pomocą możemy nawet z najzwyklejszej kąpieli uczynić wyjątkowe doświadczenie.

Lampa katalityczna – coś dla bardziej zamożnych

Lampy katalityczne posiadają różne przydatne zastosowania, a przy tym cieszą oko swoim często zaskakującym designem. Ich zasadniczym działaniem jest rozprzestrzenianie określonego zapachu, ale poza tym oczyszczają powietrze w pomieszczeniu i neutralizują niepożadane zapachy – może to szczególnie ucieszyć tych, którzy lubią czasem zapalić w mieszkaniu, ale nie chcą później przebywać w pokoju wypełnionym nieprzyjemnym aromatem dymu papierosowego. Jeżeli przeszkadzają nam zapachy zwierząt, również warto zainwestować w tego typu oświetlenie. Palniki lamp katalitycznych projektowane są w sposób, który pozwala na niskotemperaturowe palenie się lampy. Jedynym minusem takiego prezentu może być jego cena, musimy zatem zastanowić się, ile chcemy na upominek poświęcić.

Świece zapachowe – coś na wieczór

Nasycone olejkami eterycznymi świece sprawdzą się idealnie, jeśli pragniemy stworzyć w pomieszczeniu odpowiednią atmosferę. Aromaty świec służą nie tylko doznaniom estetycznym, możemy z ich pomocą wpływać na swój nastrój. Różne zapachy, takie jak bergamotka czy drzewo sandałowe wywołują w nas poczucie spokoju i odprężenia, będą zatem doskonałą opcją upominkową dla wszystkich, którzy czują się przepracowani i przemęczeni. Z kolei świece pachnące migdałami, orzechami czy ciasteczkami przyczynią się do poprawy samopoczucia.

Bez wzgledu na to, czy interesują nas świece zapachowe czy ranking męskich perfum będzie przydatnym źródłem wiedzy.  Jak widać, mamy wiele opcji zapachowych prezentów – zorientujmy się więc w tych, które interesują nas najbardziej.