Oczyszczanie twarzy w domu czy w salonie kosmetycznym?

Zależy Ci na zdrowym i pięknym wyglądzie Twojej skóry? Zastanawiasz się, w jaki sposób najlepiej oczyszczać twarz? Dowiedz się, czy lepiej robić to w domu czy wybrać się do salonu kosmetycznego.

Znaczenie oczyszczania twarzy

Oczyszczanie skóry twarzy jest niezwykle ważnym elementem codziennej pielęgnacji. Należy je wykonywać dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Po nocy należy usunąć z powierzchni skóry pot i łój zgromadzony podczas snu. Wieczorem natomiast oczyścić twarz z wszelkich szkodliwych pyłów i zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu, a także resztek makijażu. Zaniedbanie tej czynności może mieć negatywne dla cery skutki, takie jak powstawanie stanów zapalnych i alergii, przyspieszony proces starzenia skóry i widoczne zmarszczki czy tworzenie się zaskórników i przebarwień. Oczyszczanie skóry warto robić zarówno w domu przy pomocy produktów takich jak żel i peeling do twarzy, jak i w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Jest to szczególnie istotne w przypadku cery tłustej i trądzikowej.

Demakijaż i oczyszczanie w domu

Pierwszym etapem oczyszczania twarzy w domu jest dokładny i staranny demakijaż. Do tego celu najlepiej jest użyć mleczka bądź płynu micelarnego. Następnie należy umyć twarz żelem właściwie dobranym do rodzaju cery. Na koniec spryskać ją tonikiem, który pozwoli przywrócić skórze właściwe pH. Ostatnim etapem jest nawilżenie twarzy, czyli nałożenie na jej powierzchnię kremu. Raz na tydzień warto wykonać także peeling twarzy. 

Peeling do twarzy

Peeling do oczyszczania skóry twarzy to kosmetyk pozwalający na usunięcie martwego naskórka. Dzięki temu możliwe jest oczyszczenia skóry także w jej głębszych warstwach. Peeling, podobnie jak wszelkie inne kosmetyki do pielęgnacji, należy dobrać zgodnie z rodzajem swojej cery, a także kondycji skóry. Cera tłusta i trądzikowa powinna unikać dużych rozmiarów drobinek ścierających. Dużo lepiej sprawdzi się delikatny peeling drobnoziarnisty bądź enzymatyczny. Z delikatnych peelingów powinny korzystać także osoby posiadające cerę delikatną i wrażliwą. Więcej o peelingach: https://sklep.arkana.pl/b2c_pl/produkty/peelingi.html.

Zabiegi oczyszczania w salonie kosmetycznym

Peeling do twarzy i systematyczne jej oczyszczanie pozwoli na zachowanie zdrowego kolorytu i kondycji skóry. Warto jednak, od czasu do czasu, skorzystać z profesjonalnych zabiegów. Zabiegi dla cery tłustej i trądzikowej w salonach kosmetycznych pozwolą na dokładniejsze jej oczyszczenie, co pozwoli zapobiec powstawaniu kolejnych ropnych krostek.

Peeling kawitacyjny

Szczególnie polecanym i jednym z najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych jest peeling kawitacyjny. Przeznaczony jest do każdego typu cery, polecany szczególnie osobom z trądzikiem. Skutecznie oczyszcza skórę, zmniejsza wydzielanie sebum, a także redukuje zmarszczki. 

Peeling z kwasem azealinowym

Ten rodzaj zabiegu przeznaczony jest dla osób ze skórą wrażliwą i problematyczną. Wykazuje działanie przeciwzapalne, a także zapobiega powstawaniu zaskórników. Po zabiegu skóra jest gładka, a jej koloryt wyrównany. Kuracja kwasem azealinowym może być wykonywana przez cały rok, ponieważ nie powoduje uczulenia na słońce.