O czym należy pamiętać po zabiegu laserowego usuwania owłosienia?

Gładkie nogi wyglądają seksownie i sprawiają, że kobieta czuje się bardziej pewna siebie w swoim ciele. Przekłada się to oczywiście na to, że mężczyznom trudno jest przejść obok nich obojętnie. Niestety włosy mają to do siebie, że odrastają i to w zawrotnym tempie. Wystarczy wieczorem ogolić nogi, aby już następnego dnia wyczuć kłujące odrosty. Nie każdemu uśmiecha się codzienne tracenie czasu na walkę z niechcianym owłosieniem, dlatego też warto wówczas skorzystać z nowoczesnych metod. Prym w usuwaniu owłosienia wiedzie depilacja laserowa. Jest to skuteczny i bezpieczny sposób na usunięcie włosków z różnych miejsc na ciele i to raz na zawsze. Zanim jednak zdecydujemy się na taki zabieg, należy dowiedzieć się o nim czegoś więcej.

O czym należy pamiętać po zabiegu laserowego usuwania owłosienia?

Depilacja laserowa Gdynia – laserline.pl wykonywana jest seriami. Odstępy między zabiegami mogą trwać od czterech do nawet dziesięciu tygodni, w zależności od miejsca poddawanego działaniu wiązki światła. Obowiązkowo po zabiegu należy stosować kremy z filtrem ochronnym o min. faktorze 50. Należy także unikać ekspozycji na światło przez co najmniej miesiąc po zabiegu.

Jest kilka istotnych kwestii, o których powinna pamiętać każda osoba, która poddała się zabiegowi depilacji laserowej. Każdy klient powinien zostać o nich poinformowany przez osobę wykonującą zabieg, ale na wszelki wypadek warto się odpowiednio przygotować, aby przypadkiem o czymś nie zapomnieć. Normalnym zjawiskiem jest wystąpienie po zabiegu laserowego suwania włosów rumienia i uczucia pieczenia. Mogą nawet pojawić się strupki, co także nie powinno budzić żadnego niepokoju. Tego typu objawy mijają samoistnie i nie wymagają interwencji. Zwykle po dwóch dobach nie ma już po nich śladu, ale zdarzają się przypadki, kiedy utrzymują się one trochę dłużej. W celu załagodzenia nieprzyjemnych objawów można zastosować zimne okłady i wspomóc się pianką z pantenolem o działaniu łagodząco-regenerującym. Normalnym zjawiskiem jest także wyruszanie się włosków ze skóry przez okres około trzech tygodni.