Najpopularniejsze kosmetyki z witaminą C

Kosmetyki z witaminą C cieszą się ogromną popularnością – rozjaśniają cerę, ujędrniają i skutecznie radzą sobie z przebarwieniami. Dzięki nim skóra odzyskuje promienny wygląd i energię bez względu na porę roku. Sprawdź, w jakich kosmetykach warto jej szukać i jakie korzyści oferuje skórze.

Witamina C, czyli kwas askorbinowy odgrywa niezwykle istotną rolę w utrzymaniu zdrowej skóry. Zmniejsza syntezę melaniny i chroni skórę przed stresem oksydacyjnym oraz fotouszkodzeniami wywołanymi promieniowaniem UV. Bierze ponadto udział w tworzeniu kolagenu i fizjologicznie przeciwdziała starzeniu się skóry. Niestety nasz organizm jej nie syntetyzuje, dlatego powinno się ją suplementować, a zewnętrznie dostarczać wraz z kosmetykami. Kwas askorbinowy znalazł bardzo wiele zastosowań w kosmetologii, zapewniając wsparcie skórze, która utraciła sprężystość i koloryt. A więc nie tylko wzmacnia odporność, ale wspomaga cały organizm.

Jak działają kosmetyki z witaminą C na skórę?

  • jako silny antyoksydant witamina C zwalcza wolne rodniki, które uszkadzają zewnętrzne warstwy skóry,
  • chronią przez szkodliwym działaniem promieniowania UV,
  • wyrównują koloryt poprzez redukcję przebarwień,
  • łagodzą podrażnienia i przyspieszają proces gojenia się mikrouszkodzeń oraz zmian trądzikowych,
  • witamina C zapobiega degradacji włókien kolagenowych, a zatem jest skuteczną profilaktyką anti-aging,
  • stymulują procesy regeneracyjne, rewitalizują i rozświetlają cerę, zapewniając jej naturalnie zdrowy wygląd.

Jakie kosmetyki z witaminą C warto mieć w kosmetyczce?

Serum na przebarwienia

Ma je dziś wiele kobiet. Możesz wypróbować produkty ze sklepu Beautikon https://beautikon.com/collections/kosmetyki-z-witamina-c i przekonać się o skuteczności kwasu askorbinowego serum IT’S SKIN Power 10 Formula VC Effector, którego forma charakteryzuje się bardzo wysoką stabilnością. Dzięki temu hamuje proces wytwarzania melaniny, stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, co nie tylko redukuje zmarszczki, ale też wspomaga leczenie blizn trądzikowych.

Nawadniający i rozświetlający krem

Poza właściwościami antyoksydacyjnymi krem z witaminą C opóźnia procesy starzenia i utrzymuje skórę w zdrowej kondycji. Szczególnie zmęczona cera dozna ukojenia, odprężenia i poczuje się doenergetyzowana.

Maski witaminowe

W trosce o kompleksowe działanie warto wzmocnić efekt działania witaminy C w pozostałych kosmetykach i raz w tygodniu sięgnąć po maseczkę, która na pewno przyniesie ulgę cerze naczynkowej. Wzmocni naczynia krwionośne i zapewni skuteczną ochronę przed stresem oksydacyjnym.