Na czym polega przedłużanie rzęs metodą 1:1?

Technika 1:1 to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów przedłużania rzęs. Daje on przede wszystkim subtelny efekt, a na osiągnięciu tajemniczego i przyciągającego spojrzenia zależy wielu kobietom.

Skąd popularność techniki 1:1

Sztuczne rzęsy 1 do 1 to produkt, który każdy salon stylizacji rzęs powinien mieć. Większość klientek zainteresowana jest przedłużeniem rzęs właśnie tą metodą. Daje ona bowiem efekt stosunkowo naturalny, nie ostentacyjny. Zabieg pozwala osiągnąć tajemnicze i przyciągające spojrzenie bez groteskowego efektu „firanek”. Zabieg 1:1 pozwala na zagęszczenie rzęs, ich wydłużenie, przyciemnienie i optyczne wydłużenie kącików oczu. Rzęsy wyglądają na zdrowsze i bardziej gęste, natomiast dają złudzenie pełnej naturalności, co ceni sobie naprawdę wiele klientek.

Na czym polega zabieg 1:1?

Zabieg nałożenia sztucznych rzęs 1 do 1 polega na doklejaniu rzęs sztucznych do tych prawdziwych. Proporcja jest jasna: na każdą naturalną rzęsę przypada jedna sztuczna. To zaś sprawia, że ilość nałożonych sztucznych rzęs jest stosunkowo niewielka, ograniczona w porównaniu z innymi metodami. Paradoksalnie zaś im mniej sztucznych rzęs, tym dokładniejsza i precyzyjniejsza musi być ich aplikacja. Bardzo ważne jest także dobranie sztucznych rzęs 1 do 1. Muszą one bowiem jak najlepiej pasować do rzęs naturalnych. Oczywiście jest to kwestia często bardzo indywidualna, wymagająca otwarcia na potrzeby klientki i współpracy z nią. Wiele jednak zależy tutaj od wyczucia samej stylistki, która wie, jakie rzęsy danej kobiecie zaproponować.

Jak wygląda zabieg krok po kroku?

Zabieg przedłużania rzęs 1:1 jest stosunkowo prosty, natomiast wymaga uważności, dokładności i ogromnej precyzji. Od umiejętności stylistyki zależeć będzie bowiem, jak będzie wyglądał finalny efekt i czy spełni on oczekiwania klientki. 

  • Na początku należy zastosować ochronę pod oczami. W tym celu nakłada się ochronne plastry pod oczy, natomiast nie należy przyklejać ich zbyt blisko oka. Należy zachować odstęp 3-4 milimetrów od dolnej linii rzęs. 
  • Aby uniknąć sztucznego efekty stosuj co najmniej trzy różne długości rzęs – od 6 do 14 mm. 
  • Rozłóż rzęsy na podkładce, aby ułatwić sobie aplikację przedłużek. Jeśli chcesz to zrobić szybko, rzęsę należy ustawić pod kątem 90 ° w stosunku do prostej pęsety. 
  • Rzęsę zanurz w kleju. Usuń ewentualny nadmiar produktu. 
  • Izoluj naturalne rzęsy przy pomocy prostej pęsety. Następnie trzymając sztuczną rzęsę, przeciągnij ją wzdłuż naturalnej linii rzęs. Posmaruj naturalne rzęsy klejem (0,5   – 1 mm do powieki).
  • Ustaw rzęsy tak, aby były skierowane do góry i ułożone równolegle do innych rzęs bez żadnych perełek kleju. 
  • Oddziel wszystkie rzęsy od siebie. Nie pozwól, aby żadna rzęsy (naturalne czy sztuczne) były ze sobą sklejone. 
  • Wysusz rzęsy. Użyj nano rozpylacza, ponownie osusz przez około trzy minuty i przeprowadź ostatnią serię rozdzielania, aby zapewnić oku doskonały efekt.