Na czym polega mikropigmentacja skóry głowy?

Pomimo tego, że medycyna cały czas idzie do przodu, to jednakże łysienie nadal jest bardzo dużym problemem. Stosowanie różnych suplementów, czy też kosmetyków zazwyczaj nie daje oczekiwanych efektów. Przeszczep włosów może się nie przyjąć, a do tego jest bardzo drogi. Bardzo dobrym rozwiązaniem wydaje się być mikropigmentacja skóry głowy. Jest to metoda w pełni bezpieczna, przewidywalna w skutkach i stosunkowo niedroga, a do tego skutecznie pozwoli zakamuflować problemy, z jakimi wiąże się łysienie.

Mikropigmentacja skóry głowy – na czym polega?

Mikropigmentacja skóry głowy, to bardzo prosty, a przy tym również nieinwazyjny zabieg, dzięki któremu możemy znacznie zwiększyć komfoen naszego życia. W przeciwieństwie do standardowego przeszczepu włosów, tutaj nie liczy się to, czy na głowie mamy jakiekolwiek włosy. Trzeba wspomnieć, że mikropigmentacja skóry głowy, jest również zdecydowanie tańsza, aniżeli przeszczep włosów, który może się ponadto wiązać ze zdecydowanie poważniejszymi konsekwencjami, a ponadto może się nie przyjąć. Mikropigmentacja właściwa, to bezpieczna metoda, na to aby załagodzić negatywne skutki łysienia, ponieważ sprawia, że można całkowicie kontrolować jakość pigmentu w skórze.  

Efekty mikropigmentacji medycznej

Mikropigmentacja skóry głowy przynosi efekt, jakim jest zamaskowanie łysienia plackowatego, jak również łysienia andorogenowego. Jest to możliwe dzięki temu, że tworzy się doskonała imitacja wyglądu naturalnych włosów. Po wykonaniu zabiegu, pacjent uzyskuje efekt krótko obciętych włosów. Mikropigmentacja skóry głowy, doskonale się sprawdzi, jeżeli zależy nam na tym, by ukryć ewentualne blizny, które wyglądają nieestetyczne, przez co czujemy się niepewni siebie. 

Czy pigment zmieni kolor po przeprowadzeniu zabiegu?

Jeżeli cały zabieg zostanie przeprowadzony prawidłowo, to nie musimy się niczym martwić, ponieważ kolor pigmentu nie ulegnie zmianie. Jednakże, nie możemy zapominać o tym, że po pewnym czasie pigment zanika, co dla jednych osób może być wadą, natomiast dla innych zaletą. Przy tym koniecznie musimy pamiętać o tym, że skóra na głowie która łysieje, ma tendencję do stałego łysienia, dlatego też konieczne jest wykonywanie tak zwanych zabiegów dopigmentowania następnych łysiejących miejsc. Dlatego, że po określonym czasie każdy pigment będzie jaśniejszy, to nie byłoby możliwe uzyskanie takiego samego efektu pigmentacji po każdym zabiegu.  

Zainteresował Cię temat? Sprawdź co musisz wiedzieć o zabiegu na stronie renomowanej kliniki – https://klinikasmp.pl/co-to-jest-mikropigmentacja-skory-glowy/