Na czym polega karboksyterapia na włosy?

Karboksyterapia na włosy jest jednym z najpopularniejszych i przede wszystkim najskuteczniejszym zabiegiem stosowanym w przypadku nadmiernego wypadania włosów. Centrum zdrowego włosa w ramach swojej oferty, udostępnił możliwość udziału w zabiegu, wykorzystującym wysoko specjalistyczne urządzenie, za którego pośrednictwem możliwe jest podanie podskórne, oraz śródskórne dwutlenku węgla. Efektem czego jest rozszerzenie naczynek, powstanie nowych i  następnie pobudzenie regeneracji komórek. Oznacza to, że włosy nie tylko przestają wypadać, ale i również pojawiają się nowe cebulki.

Karboksyterapia na włosy jest to nowoczesna metoda służąca do wspomagania leczenia nadmiernego wypadania włosów. Warto wspomnieć o tym, że w przeciwieństwie do tego typu zabiegów stosowanych na skórze głowy – karboksyterapia nie jest zabiegiem bolesnym, jednak w przypadku osób bardzo wrażliwych na ból może być stosowana dodatkowo maść znieczulająca. Za pomocą urządzenia Reology2, w wyniku drobnych nakłuć, w zależności od potrzeb podskórnie lub śródskórnie podawany jest dwutlenek węgla.

Wizyta w czasie której przeprowadzany jest zabieg karboksyterapii, trwa najczęściej od 15 do 30 minut. Jednak do osiągnięcia zadowalających efektów, rekomenduje się wykonanie serii składającej się od 4 do 8 zabiegów, które powinny być przeprowadzane z częstotliwością 1 zabiegu na tydzień.

Kiedy warto udać się na zabieg karboksyterapii na włosy?

Zabieg karboksyterapii wykonuje się najczęściej w sytuacjach, gdy mamy do czynienia z:

– chorobami skóry głowy,

– łysieniem,

– nadmiernym wypadaniem włosów,

Przeciwwskazania do wykonywania karboksyterapii na włosach

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu karboksyterapii na włosach są:

ciąża,

– zaburzania krzepnięcia krwi.

Jakie efekty daje karboksyterapia na włosach

Centrum zdrowego włosa zapewnia, że po wykonaniu wszystkich zabiegów przewidzianych w danej serii, pacjent może liczyć na takie efekty, jak zahamowanie wypadania włosów, oraz pojawienie się nowych włosów. Ponadto włosy na głowie stają się znacznie grubsze i mocniejsze.

Efektem przenikania CO₂ do tkanek, jest rozszerzanie się naczynek, co umożliwia dużo szybsze krążenie krwii i regenerację uszkodzonych komórek.

Dodatkowo pojawiają się również nowe naczynka, pobudzona zostaje produkcja kolagenu, a włosy przestają wypadać, a mało tego zaczynają rosnąć zupełnie nowe, w efekcie czego włosy są dużo gęstsze i zdecydowanie mocniejsze.

Na co można liczyć po wykonaniu karboksyterapii włosa?

Po zabiegu karboksyterapii włosa przez kilka godzin na skórze głowy może utrzymywać się niewielkie podrażnienie.

Jak przygotować się do zabiegu karboksyterapii włosa?

Tak naprawdę nie trzeba wykonywać żadnych specjalnych czynności przed zabiegiem karboksyterapii na włosach.

Jak pielęgnować skórę głowy po zabiegu karboksyterapii włosa?

Karboksyterapia jest zabiegiem, który polega jedynie na wprowadzeniu pod skórę głowy, określonych ilości dwutlenku węgla, przez co zabieg nie wymaga żadnych dodatkowych czynności.