Mosty porcelanowe Poznań – przygotuj się do zabiegu

Zdarza się, iż ze względu na nasze zaniedbania czy przebyte choroby, w naszym uzębieniu dochodzi do nieodwracalnych zmian. Bywa, iż drobny wypadek może pozbawić nas zębów. W taki wypadku mamy do wyboru założenie mostu porcelanowego bądź pozostanie przy tradycyjnych protezach zębowych. Nie ulega wątpliwości, iż najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest założenie mostu porcelanowego, który znakomicie dopasowuje się do kształtu naszej szczęki. Most porcelanowy jest niezwykle trwały, wygodniejszy w użyciu, gdyż montowany jest na stałe oraz cechuje go estetyczny wygląd. Jest to niezwykle ważne, gdyż piękny, śnieżnobiały uśmiech nierzadko stanowi naszą wizytówkę.

Most porcelanowy – czym jest?

Most porcelanowy to stałe uzupełnienie protetyczne. W przeciwieństwie do opierającej się na dziąsłach protezy, most porcelanowy składa się z przęsła, które zastępuje brakujące zęby oraz elementów filarowych, którymi są zdrowe zęby. Mosty są gwarancją śnieżnobiałego uśmiechu, a ponadto stanowią idealny zamiennik dla kosztownych implantów zębowych.

Zadaniem mostów porcelanowych jest ukrycie widocznego braku w uzębieniu. Tworzą go połączone ze sobą korony, które tworzą zęby filarowe, to znaczy zęby, które zostały przeznaczone pod most oraz, na które zostaną nałożone odpowiednie korony zębowe. 
Mosty porcelanowe nazywane są uzupełnieniami stałymi. Oznacza to, iż wszystkie elementy tworzące konstrukcje mocowane są w jamie ustnej poprzez zacementowanie. Takie rozwiązanie daje gwarancję skuteczności, oraz zdejmuje z nas obowiązek ciągłego sprawdzania stanu naszej protezy.

Most porcelanowy – przygotowanie do założenia

Proces zakładania mostu porcelanowego możemy podzielić na kilka etapów. Nie ulega wątpliwości, iż przed założeniem mostu konieczne jest oszlifowanie sąsiadujących z nim zębów. Dopiero wówczas można zdjąć odcisk szczęki oraz wykonać pasującą do naszej jamy ustnej konstrukcję. Ze względu na to, iż na przygotowanie pasującej do naszej jamy ustnej konstrukcji można czekać nawet kilka tygodni, pacjentowi zakłada się wersję tymczasową mostu porcelanowego. Jej zadaniem jest ochrona szczególnie wrażliwych miejsc wewnątrz jamy ustnej. Należą do nich oszlifowane zęby oraz dziąsła wokół nich. Dla bezpieczeństwa zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Mosty tymczasowe mają zabezpieczać wrażliwe zęby przeróżnego rodzaju bodźcami, które mogłyby wywołać ogromny ból, oraz umożliwić żucie pokarmów oraz spożywanie napojów.

Most porcelanowy – cena zabiegu

Nie ma jednej kwoty, która określałaby, ile należy zapłacić za wykonanie mostu porcelanowego. Na cenę składa się miejsce, w którym zdecydujemy się na założenie mostu, doświadczenie specjalisty oraz materiał, z którego wykonana jest konstrukcja mostu porcelanowego. Wbrew pozorom wybór miasta, w którym poddamy się zabiegowi, jest niezwykle ważny. Im bliżej stolicy , tym ceny stają się wyższe. Podczas wyboru gabinetu musimy kierować się nie tylko ceną, ale i opiniami klientów, którzy wykonywali w niej różnego rodzaju zabiegi dentystyczne. Wersja porcelanowa na metalowej podbudowie kosztuje około 4500 zł. Natomiast droższa wersja, w której most porcelanowy znajduje się na cyrkonie, kosztuje od 6000 zł do 12500 zł.

Most porcelanowy – przebieg zabiegu

Proces założenia mostu porcelanowego możemy podzielić na trzy etapy. Podczas pierwszej wizyty poznamy plan leczenia. Ponadto specjalista wykona niezbędny wycisk zębów oraz założy most tymczasowy. Druga wizyta związana jest z przymiarką podbudowy mostu. Na trzeciej wizycie przeprowadza się ostatnią przymiarkę oraz ocementowanie. Dzięki temu most porcelanowy zyskuje dużą trwałość oraz odporność na uszkodzenia.

Każdy, kto zdecyduje się na założenie mostu porcelanowego, może być pewien, iż zabieg na zawsze rozwiąże nasze problemy związane z brakiem w uzębieniu. Niezwykle trwałe konstrukcje nie rzucają się w oczy. Ze względu na to, iż montowane są na stałe, możemy być pewni, iż spożywane przez nas posiłki nie uszkodzą konstrukcji. Jest to ważne w przypadku osób, które lubią raczyć się jedzeniem poza mieszkaniem. Mosty porcelanowe są w stanie rozwiązać kłopot związanych utratą zębów. Specjaliści zatrudnieni w gabinetach stomatologicznych, dzięki zdobytemu na przestrzeni lat doświadczeniu sprawią, iż proces zakładania mostu można ograniczyć do trzech wizyt w gabinecie. Mosty porcelanowe nie należą do najtańszych.

Niemniej jednak, decydując się za ich zakup, możemy być pewni, iż posłużą nam przez wiele lat. Wysokiej klasy materiał, z którego zostały wykonane mosty, pozwala nam na długie eksploatowanie oraz gwarantuje bezawaryjność.