Moringa – poznaj drzewo długiego życia

„Drzewo długiego życia”, „cudowne drzewo” to jedne z popularnych określeń rośliny o nazwie moringa. Moringa olejodajna to roślina w smaku przypominająca nieco nasz polski chrzan. Jest niezwykle wartościowa oraz posiada wiele właściwości prozdrowotnych.

Moringa — skąd się wzięła?

Moinga olejodajna rośnie w rejonach tropikalnych: w północno-zachodnich Indiach i Pakistanie. Znaleźć ją można również w środowisku naturalnym innych państw Azji, jak również w Ameryce Południowej oraz w niektórych rejonach Afryki. Jest drzewem uznanym za superfoods — żywność o niesamowitych właściwościach wzmacniających oraz leczniczych. Jako surowiec jest wykorzystana każda część drzewa: zarówno kora, owoce, liście, kwiaty, pędy, nasiona, jak i korzenie.

Jak wiele innych superfoods, moringa działa jak antybiotyk: przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i wzmacniająco. Olej z moringi jest wykorzystywany w wielu miejscach na świecie również w kuchni oraz do produkcji farb czy też mydła. Mnogość zastosowań nie odbiera cudownych właściwości tej rośliny.

Moringa i jej cudowne właściwości

Moringa jest używana przy leczeniu rozmaitych chorób oraz schorzeń. W składzie posiada dwa razy więcej białka niż tak popularna soja, o wiele więcej żelaza niż szpinak oraz mnóstwo różnych witamin i minerałów. Znajdziemy w niej między innymi: aminokwasy, potas, przeciwutleniacze, mangan, chrom, bor, witaminy A, C oraz E, a także bogactwo zdrowych kwasów tłuszczowych.

Jest doskonałym źródłem antyoksydantów, opóźnia procesy starzenia, wspomaga procesy odnowy komórek. Moringa poprawia kondycję układu kostnego, układu stawowego, układu nerwowego, układu krwionośnego oraz układu trawiennego. Przeciwdziała powstawaniu groźnych chorób: cukrzycy, nowotworom, nadciśnienia tętniczego, schorzeniom serca czy depresji.

Wystarczy już jedna dawka preparatu na bazie moringi, to jest jedna kapsułka, żeby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na wiele różnych składników mineralnych i witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Jeśli mamy problemy zdrowotne, chcielibyśmy wzmocnić organizm w walce z infekcją, zależy nam na tym, żeby poprawić wygląd skóry, paznokci i włosów, walczymy z bezsennościąsuplement diety z liści moringy powinien szybko pomóc.

Osoby zażywające moringę w formie kapsułki bardzo szybko zauważają poprawę samopoczucia, zdrowia oraz zwiększoną odporność na stres i większą łatwość w wieczornym zasypianiu. Wzbogaćmy swoją dietę o preparat z moringą na zdrowie!