Mikropigmentacja – czy warto?

Utrata włosów to dla bardzo wielu osób wstydliwy problem. Wbrew obiegowej opinii problemy z nadmiernym lub przedwczesnym łysieniem spotykają nie tylko mężczyzn, ale także kobiety. Zjawisko to jest niezwykle problematyczne, ponieważ w niektórych przypadkach potrafi ono całkowicie zaburzyć poczucie wartości osoby, borykającej się z łysieniem. W końcu włosy są jednym z naszym zewnętrznych atrybutów. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu, które pozwala uzyskać niezwykle naturalny efekt, zwłaszcza w przypadku przedstawicieli płci męskiej- jest nim mikropigmentacja skóry głowy.

Czym jest mikropigmentacja skóry głowy

Zabieg ten polega na odtworzeniu mieszków włosowych z wykorzystaniem pigmentu. Jest on swoistego rodzaju makijażem permanentnym, tyle że skóry głowy, wykonywanym w specjalistyczny sposób. Za pomocą urządzeń, które wprowadzają pod skórę pigment, przypominający naturalne owłosienie. Tego typu zabieg powinien być wykonywany przez specjalistów, którzy są niezwykle precyzyjni i posiadają niezbędną wiedzę z zakresu dobierania różnorodnych odcieni pigmentów oraz technik wykonywania mikropigmentacji. Doskonałym przykładem jest salon https://www.mikrohair.pl/

W jakich sytuacjach można wykonać mikropigmentację skalpu i czy warto?

Mikropigemntacja pozwala pozbyć się problematycznych konsekwencji łysienia plackowatego, przedwczesnego łysienie związanego z uwarunkowaniami genetycznymi, a także umożliwia pokrycie pigmentem imitującym owłosienie obszary blizn, na których to mieszki włosowe zostały uszkodzone w trwały sposób. Mikropigmentacja pozwala uzyskać niezwykle naturalny efekt, który niweluje wstydliwy problem łysienia. Objęty zabiegiem obszar tuż po jego wykonaniu jest pokryty intensywnym pigmentem. Dlatego też dla uzyskania pełnego efektu należy odczekać kilka dni, w których to pigment zblednie i uzyska swój właściwy kolor. Efekt mikropigmentacji skóry głowy utrzymuje się w zależności od indywidualnych czynników od 3 do nawet 6 lat. Co sprawia, że koszt zabiegu rozłożony na ten okres, jest naprawdę korzystny, zwłaszcza jeśli chodzi o poczucie własnej wartości i swój wygląd.