Meble fryzjerskie – od czego zacząć kompletowanie?

Otwarcie salonu fryzjerskiego wiąże się przede wszystkim z dużym nakładem finansowym. Ułatwiony start mają tylko te osoby, które przejmują biznes po wcześniej, słabo prosperującym zakładzie w tym samym miejscu. Owszem, jest to ryzyko, gdy opinia o wcześniejszym salonie nie była najlepsza, jednak nie trzeba na start wydawać sporych sum pieniędzy, aby go otworzyć. Wyposażenie gabinetu nie jest najłatwiejszą rzeczą. Niewiele osób wie, od czego w ogóle zacząć.

Jak skompletować meble fryzjerskie, które będą służyć przez długie lata i co powinno się znaleźć w salonie?

  1. Otwarcie salonu fryzjerskiego – dogodna lokalizacja
  2. Jakie meble do salonu fryzjerskiego?
  3. Wybór kolekcji mebli fryzjerskich

Otwarcie salonu fryzjerskiego – dogodna lokalizacja

Otwarcie salonu fryzjerskiego to dosyć duże przedsięwzięcie. Jeśli biznes ma dobrze prosperować, niezbędne jest wybranie optymalnej lokalizacji, która na początku zapewni przypływ klientów, a następnie zbudowanie renomy, która zapewni, że zostaną na dłużej. Na co trzeba zwrócić uwagę, otwierając salon fryzjerski? (Meble fryzjerskie – https://cosmed24.pl/wyposazenie-salonu-fryzjerskiego/meble-fryzjerskie/)

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy nie ma w okolicy innego lokalu świadczącego tego typu usługi. Nie ma bowiem sensu otwierać kolejnego salonu, gdyż nie będzie on rentowny. Ważne jest także, aby było zapewnione miejsce parkingowe dla klientów. Ponadto, warto także rozejrzeć się za lokalizacją wokół parków biznesowych, gdyż to właśnie w tych miejscach można zyskać stałych klientów.

Jakie meble do salonu fryzjerskiego?

Meble fryzjerskie to obowiązkowe wyposażenie każdego salonu. Bez nich po prostu nie da się pracować. Z pewnością przydadzą się fotele, myjki, czy konsolety. Warto także wybierać te meble, które są do siebie podobne, aby aranżacja była spójna i nie wprowadzała zbędnego chaosu do salonu. Jakie powinny być meble fryzjerskie? Fotel powinien być przede wszystkim wygodny zarówno dla klienta, jak i dla fryzjera. Najlepiej wybierać te modele, które pozwalają na ich regulację i są łatwiejsze w czyszczeniu.

Konsoleta fryzjerska jest równie istotna, co fotel. Powinna być ona wyposażona w duże lustro, które jest odporne na wilgoć oraz półkę, schowki i szafki. Myjnia fryzjerska znajduje się w większości salonów, które świadczą dodatkową usługę mycia włosów lub ich farbowania. Najpopularniejszym modelem są myjki ceramiczne z wygodnym fotelem.

Ostatnim i najważniejszym elementem w wyposażeniu salonu fryzjerskiego jest hoker. Powinien on być przede wszystkim wygodny i posiadać regulację wysokości. Ponadto dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie przy nim gumowych kółek, które nie będą niszczyć podłogi. Warto także zaopatrzyć salon fryzjerski w witryny, które pozwolą wyeksponować kosmetyki do odsprzedaży, co będzie dodatkowym źródłem dochodu.

Wybór kolekcji mebli fryzjerskich

Meble fryzjerskie powinny w salonie być jednolite lub przynajmniej mieć zbliżony wygląd, tak aby stanowiły całość. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest postawienie na zestawy mebli. Należy jednak wcześniej zastanowić się, kto będzie klientem salonu, ponieważ inne meble będą optymalne dla dzieci, a inne dla dorosłych. Kupując zestawy znacznie łatwiej jest wyposażyć salon, niż w przypadku ich samodzielnego kompletowania z różnych foteli.

Dlatego też kupowanie kolekcji jest polecane przez specjalistów, którzy zgodnie twierdzą, że klient ma się na fotelu odprężyć i odpocząć. Należy także pamiętać o tym, aby wyposażyć się jeszcze w niezbędne przyrządy kosmetyczne, bez których żaden fryzjer się nie obejdzie.