Materiały stomatologiczne – gdzie warto je kupić?

Amalgamaty

Amalgamaty stomatologiczne to jedne z najstarszych materiałów wypełniających, jakie wykorzystywane są w gabinetach dentystycznych. Służą głównie do wypełniania ubytków, powstałych wskutek próchnicy. Są one materiałami, w skład których wchodzi między innymi rtęć i srebro, które tworzą jednorodną mieszaninę. Właśnie mieszaniny rtęci z innymi metalami nazywane są amalgamatami, a ich właściwości w istotny sposób zależą od proporcji poszczególnych komponentów.

Proponowane Państwu przez nas amalgamaty srebrowe bez fazy gamma-2 są specjalnie wyselekcjonowanymi materiałami najwyższej jakości. Odznaczają się proporcjami, w których dominuje srebro, co sprawia, że są w pełni bezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Ich charakterystyczną cechą są doskonale właściwości – po nałożeniu są bardzo plastyczne i łatwe do polerowania, jednak już po 24 godzinach osiągają wartość współczynnika ścierania rzędu 500 MPa. Ich zmiana objętości w trakcie utwardzania również jest niewielka, rzędu +0,04%, co gwarantuje idealne dopasowanie wypełnienia do ubytku.

Kompozyty światłoutwardzalne

Alternatywnym materiałem wypełnieniowym są kompozyty światłoutwardzalne. Są to materiały przygotowane z kopolimerów i tlenków, które odznaczają się kremową, gładką konsystencją. Dzięki temu ich aplikacja oraz modelowanie, umożliwiające odtworzenie anatomicznego kształtu zęba są niezwykle łatwe.

Ogromną zaletą materiałów światłoutwardzalnych jest ich naturalny wygląd. Dzięki odcieniu enamel oraz efektowi kameleona będą doskonale zgrywać się z kolorystyką zębów Państwa pacjentów, zapewniając im idealny wygląd jamy ustnej.

Materiały szkło-jonomerowe

Hurtownia stomatologiczna E-meditrans zapewnia Państwu także dostęp do zaawansowanych materiałów szkło-jonowymiennych, bazujących na potrójnym wiązaniu. Dzięki takiemu poziomowi utwardzania będą Państwo mogli wykorzystywać je między innymi do wypełniania ubytków w zębach stałych i mlecznych, a także w koronach. Charakteryzują się niską ścieralnością, co gwarantuje ich długą trwałość, a jednocześnie zadowolenie Państwa pacjentów.

Inne materiały stomatologiczne

Oprócz wymienionych wyżej materiałów wypełniających oferujemy także inne preparaty, które pozwolą Państwu na wykonywanie codziennej, rutynowej pracy. W naszym asortymencie znalazły się między innymi materiały do wypełnień tymczasowych, a także specjalne wypełnienia zębów mlecznych. Szeroki wybór, który gwarantujemy, daje Państwu możliwość zdobycia najlepszych i najbardziej potrzebnych w danym momencie preparatów.